США намагаються перетягнути армію Венесуели на бік Гуайдо - Reuters

Поділитися
США намагаються перетягнути армію Венесуели на бік Гуайдо - Reuters Армія та поліція Венесуели - вірна опора режиму Мадуро, однак все може змінитися © insightcrime.org
У Вашингтоні назвали поодиноких військовослужбовців, які підтримали тимчасового президента, "першими камінчиками великої лавини".

Влада США шукає шляхи, щоб переконати наріжний камінь підтримки режиму президента Ніколаса Мадуро - армію Венесуели - відмовитися від нього та стати на бік самопроголошеного "тимчасового президента" Хуана Гуайдо, що діє з благословення Вашингтона, повідомляє інформаційне агентство Reuters з посиланням на високопосадове джерело у Білому домі.

Чиновник, що розмовляв з агенцією, зазначив, що в адміністрації Трампа вважають військових, які оголосили про підтримку Гуайдо, "першими камінчиками", а також анонсував появу "великих каменів, катящихся по схилу".

Однак поки ще рано говорити про якийсь прогрес в цьому питанні, так як контакти США з венесуельськими військовими "дуже і дуже обмежені", додав він.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що лідер опозиціонерів вів таємні переговори з представниками армії та сил безпеки Венесуели; Гуайдо пропонував їм підтримати його в обмін на амністію після перемоги сил опозиції.

24 січня міністр оборони Венесуели Володимир Падріні Лопес заявив про невизнання збройними силами країни спікера опозиційного президенту Ніколасу Мадуро парламенту Хуана Гуайдо президентом.

29 січня президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що до травня 2019 року у Венесуелі планується створити не менше 50 тисяч підрозділів так званої "народної оборони" - проурядових збройних загонів. До служби у них, за його словами, привернуть більше двох мільйонів його прихильників серед цивільних.

2 лютого один з генералів ВПС Венесуели заявив про підтримку "тимчасового президента" Хуана Гуайдо. Високопосадовий військовий заявив також, що 90% армії країни не підтримують Мадуро. Мадуріанські сили негайно оголосили генерала зрадником.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія та Словаччина.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі