Державний секретар США Майк Помпео заявив про те, що військові Ірану планують запустити космічні ракети-носії, і додав, що Сполучені Штати можуть відповісти на потенційний запуск. Однак глава американської дипломатії не назвав заходів, які Вашингтон може вжити у разі запуску.
"Іран планує запускати космічні ракети-носії практично за тією ж технології, які є у міжконтинентальних балістичних ракет. Запуск поліпшить їх ракетну програму", - написав Помпео в Twitter.
Він також підкреслив, що США, Франція, Велика Британія і Німеччина вже заявили, що це суперечить резолюції 2231 Радбезу ООН.
"Ми не будемо стояти осторонь, поки режим загрожує міжнародній безпеці", - додав глава Держдепу.
#Iran plans to fire off Space Launch Vehicles with virtually same technology as ICBMs. The launch will advance its missile program. US, France, UK & Germany have already stated this is in defiance of UNSCR 2231. We won't stand by while the regime threatens international security.
- Secretary Pompeo (@SecPompeo) January 3, 2019
Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США. Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".
Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.
Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до їх офіційного набуття чинності.