У п'ятницю, 19 лютого, голова ракетно-космічного центру ВПС США генерал Семюель Грівс повідомив, що американські військово-повітряні сили припинять запуски ракет-носіїв Atlas-5, в яких використовуються російські двигуни РД-180, якщо уряд Сполучених Штатів вирішить, що росіяни, які знаходяться під американськими санкціями, контролюють виробника цих двигунів НВО "Енергомаш".
Урядові експерти США повинні відповісти на запит голови сенатського комітету у справах збройних сил Джона Маккейна, який вимагає від Пентагону пояснити чому він продовжує використовувати вироби підприємства з Росії, яке перебуває під контролем заступника прем'єр-міністра РФ Дмитра Рогозіна та інших росіян, які є об'єктами американських санкцій.
Двоступенева ракета-носій Atlas-5 використовується Пентагоном для запуску розвідувальних супутників та інших космічних апаратів оборонного призначення. Двигун РД-180 був розроблений НПЛ "Енергомаш" спеціально для Atlas-5. Після анексії Криму Росією і введення санкцій Конгрес прийняв рішення про скорочення і повне припинення закупівель російських двигунів до 2019 року. Однак заборона була ослаблена через побоювання з приводу того, що United Launch Alliance, спільне підприємство корпорацій Boeing і Lockheed Martin, яке виробляє ракету-носій, що не зможе продовжувати виробництво без російських двигунів.
Видання The Wall Street Journal писала, що залежність США від російських ракетних двигунів РД-180негативно позначається на національній безпеці країни. Крім цього, даний аспект значним чином суперечить економічних санкцій, які були введені проти Росії.
На початку червня ВПС США офіційно оголосили конкурс на створення ракетних двигунів для заміни російських РД-180. Підкреслюється "термінова необхідність" припинити використовувати російські ракетні двигуни для запусків військових і розвідувальних супутників.
Проте Пентагон запевнив, що не може обійтися без російських ракетних двигунів ще кілька років. У листі до конгресменів від 11 травня міністр оборони Ештон Картер і директор національної розвідки Джеймс Клеппер заявили, що Пентагон зіткнеться з серйозними проблемами при забезпеченні доступу до космосу для самих делікатних оборонних і розвідувальних технологій країни, якщо заборона на російські двигуни залишиться в силу.