Пентагон вимагає від Конгресу США послабити санкції проти Росії - NYT

Поділитися
Пентагон вимагає від Конгресу США послабити санкції проти Росії - NYT Пентагон каже, що російські двигуни потрібні принаймні ще кілька років © РИА Новости
Пентагон запевнив, що не може обійтися без російських ракетних двигунів ще кілька років.

Після анексії Росією українського Криму в минулому році Конгрес прийняв закон, який змусив Пентагон припинити купувати російські ракетні двигуни, які використовувалися з 2000 року для запуску американських військових і розвідувальних супутників у космос, пише видання The New York Times.

Через п'ять місяців після вступу цієї заборони в силу Пентагон почав чинити тиск на Конгрес, щоб той послабив його. Пентагон каже, що російські двигуни потрібні принаймні ще кілька років, щоб забезпечити доступ в космос для найбільш делікатних оборонних і розвідувальних технологій країни.

Такий відступ викликав негативну реакцію лютих критиків Росії в Конгресі, зокрема у сенатора Джона Маккейна.

У листі до конгресменів від 11 травня міністр оборони Ештон Картер і директор національної розвідки Джеймс Клеппер заявили, що Пентагон зіткнеться з серйозними проблемами при забезпеченні доступу до космосу для самих делікатних оборонних і розвідувальних технологій країни, якщо заборона на російські двигуни залишиться в силу.

Республіканець Дункан Хантер визнає, що законодавча боротьба посилюватиметься в найближчі місяці. Він також заявив, що деякі з найбільших американських оборонних підприємств лобіюють інтереси росіян. "Це дивна позиція для оборонної промисловості", - додав він.

3 червня ВПС США офіційно оголосили конкурс на створення ракетних двигунів для заміни російських РД-180. Підкреслюється "термінова необхідність" припинити використовувати російські ракетні двигуни для запусків військових і розвідувальних супутників.

Раніше голова комітету Сенату США зі збройних сил Джон Маккейн розкритикував запит Пентагону на додаткову закупівлю російських ракетних двигунів РД-180.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі