США мають намір і надалі розширювати мережу протиракетної оборони (ПРО) в Південній Кореї у зв'язку з погрозами Північної Кореї (КНДР), заявив американський міністр оборони Ештон Картер.
Це заяву він зробив після проведених Північною Кореєю в середу, 23 червня, двох випробувань балістичних ракет середньої дальності.
"Це свідчить про необхідність продовження того, що ми вже робимо: створюємо таку систему протиракетної оборони, яка дозволить захистити як нашого союзника Південну Корею, так і сили США на Корейському півострові, в Японії і на території Сполучених Штатів. Ми повинні передбачити загрозу, переконавшись, що наша система ПРО не тільки якісна, але і постійно розширюється", - сказав Картер, передало агентство "Інтерфакс".
Раніше повідомлялося про плани США розмістити на Корейському півострові сучасну систему ПРО THAAD.
Нагадаємо, Північна Корея здійснила два нових запуску балістичних ракет середнього радіусу дії, здатних вразити бази США в Японії або на острові Гуам.
Канцелярія прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе заявила, що запуски були "явним порушенням" резолюцій Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, і висловила рішучий протест. Раніше у вівторок японська армія отримала наказ бути готовою перехопити будь-яку ракету КНДР у разі її запуску.
Вашингтон вже заявив про те, що планує ініціювати в РБ ООН розгляд питання про пуски балістичних ракет КНДР, повідомив офіційний представник Держдепартаменту США Джон Кірбі. "Ми маємо намір підняти в ООН питання про наших озабоченностях, щоб підкреслити рішучість залучення (Північної кореї - ред.) до відповідальності за ці провокаційні дії", - йдеться в заяві.
На початку травня на минаючому в Пхеньяні з'їзді правлячої Трудової партії було прийнято рішення про посилення ядерної обороноздатності КНДР: як в якісному, так і кількісному плані. Раніше в ході свого виступу на з'їзді лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що Пхеньян не має наміру застосовувати ядерну зброю, якщо не буде прямої загрози суверенітету країни, і підкреслив, що Північна Корея буде виконувати зобов'язання щодо нерозповсюдження ядерної зброї.