США і Європейський Союз оголосили про досягнення домовленості про взаємне зниження експортних тарифів. Затверджений пакет дозволить сторонам розширити доступ на ринки один одного для експорту на сотні мільйонів доларів.
«У рамках поліпшення відносин між ЄС і США це взаємовигідна угода дасть позитивні результати для економіки США і ЄС. Ми хочемо, щоб цей пакет зниження тарифів ознаменував собою лише початок процесу, який приведе до нових угод, що створять вільнішу, справедливішу і взаємовигіднішу атмосферу трансатлантичної торгівлі», - йдеться в повідомленні Єврокомісії.
Угода, підписана в п'ятницю, 21 серпня, вперше за більш ніж за 20 років знижує експортні мита між США і ЄС. Поки що вона поширюється лише на обмежену групу специфічних товарів.
Зокрема, ЄС скасує мита на імпорт живих і заморожених лобстерів. Їх експорт зі Сполучених Штатів 2017 році перевищив 111 млн доларів. Ці тарифи скасують на основі режиму найбільшого сприяння з ретроактивною дією починаючи з 1 серпня 2020 року на п'ять років. Єврокомісія зобов'язалася ініціювати процедуру, щоб ці норми діяли на постійній основі.
У свою чергу, США удвічі знизять тарифні ставки на приготовлені страви, кришталевий посуд, препарати для обробки поверхонь, ракетний порох, запальнички, деталі для запалювальних пристроїв і деякі інші продукти з ЄС загальною вартістю понад 160 млн доларів. Зниження тарифів в США також базуватиметься на режимі найбільшого сприяння з ретроактивним дією з 1 серпня 2020 року.
З 22 червня 2018 року вступили в силу мита Євросоюзу на деякі товари з США. Тим самим країни Європи відреагували на рішення президента США Дональда Трампа ввести мита на сталь і алюміній з Європи, Канади і Мексики, в якому вже з'явилися свої винятки у вигляді кількох імпортерів.
Нагадаємо, що 1 березня 2018 року на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі й алюмінію. Уже 8 березня очільник Адмінстрації підписав розпорядження про оподаткування іноземної сталі 25% митом, а алюміній - 10%.
Детальніше про торговельні війни Дональда Трампа читайте в матеріалі Валерія П'ятницького для ZN.UA "Трамп і "найгірша торгова угода".