Вибори президента США 2020 року – це, мабуть, найбільш суперечливі вибори за всю історію Сполучених Штатів. Американці з нетерпінням чекають закінчення виборів та оголошення результатів, при цьому, готуючись і до найгірших сценаріїв розвитку подій, пише Financial Times.
Американські роздрібні торговці підготувались до потенційних післявиборчих заворушень, зачинивши деякі свої магазини, поки кандидати в президенти США Дональд Трамп і Джо Байден намагалися отримати прихильність виборців, які ще не визначилися, за кого їм голосувати.
Політична гонка 2020 року в США стала найбільш химерною та сюрреалістичною, не в останню чергу, через пандемію коронавірусу.
Цього року, в офіційний день голосування на виборчих дільницях в США буде менша кількість людей, ніж зазвичай, оскільки величезна кількість американців вже проголосували достроково, адже боялися заразитися вірусом на переповнених дільницях.
До вечора понеділка майже 99 мільйонів американців уже віддали голоси особисто або поштою, що еквівалентно 72% усіх американців, які голосували на виборах у США 2016 року.
Демократи мали кращі результати у достроковому голосуванні, це означає, що Трамп у вівторок повинен отримати величезну підтримку республіканців, якщо він хоче здобути перемогу.
Переможець навряд чи буде оголошений у ніч виборів, враховуючи те, що найважливіші промислові штати, такі як Пенсільванія, Мічиган та Вісконсін «не очікують» своєчасного підрахунку голосів.
В такому разі кінцевий результат може бути відкладений на кілька днів, а то й на тижні, оскільки демократи борються із очікуваними юридичними зусиллями республіканців, направленими на недопущення підрахунку деяких голосів, що надійшли поштою.
На знак посиленої напруженості перед виборами, які обидві сторони визнали одними з найбільш суперечливих в історії, роздрібні торговці заблокували свої магазини, щоб підготуватися до можливих заворушень.
Багато інших підприємств та деякі федеральні будівлі у Вашингтоні активно охороняються, а навколо Білого дому було встановлено тимчасову огорожу.
Побоювання щодо масових заворушень виникли після того, як Трамп висловив претензії щодо фальсифікації виборів. До того ж, США вже мали справу з масовими протестами проти расизму.
Трамп фактично відмовився взяти на себе зобов'язання щодо мирного переходу влади і під час його перших дебатів з Байденом навіть закликав своїх прихильників «активно відстоювати свою позицію».
У понеділок обидва кандидати виступили із заключними промовами, при цьому Трамп заявив, що його демократичний конкурент не дозволить економіці відновитись після пандемії, тоді як Байден сказав, що Трамп повинен бути відсторонений від посади президента, як мінімум через свої помилки у стримуванні COVID-19.
"Настав час Дональду Трампу збирати валізи і їхати додому", - сказав Байден у Пітсбурзі, штат Пенсільванія.
Останніми днями Трамп повторював свої твердження про те, що демократи намагаються вкрасти його перемогу та фальсифікувати вибори.
Прогнози та опитування пророкують впевнену перемогу Джо Байдена. Однак, існує ймовірність, що Трамп може повторити свою несподівану перемогу 2016 року, резюмує видання.
Перед фінальним раундом дебатів між Трампом і Байденом опитування Gallup показало, що 56% американців вважають, що Трамп не заслуговує другого терміну. Історично в США всі кандидати з рейтингом схвалення 50% і вище виграли переобрання, а президенти з рейтингом схвалення значно нижче за 50% програвали.
Варто зазначити, що Байден має кращі рейтинги перед виборами, ніж будь-який претендент на пост президента США з 1936 року.
Детальніше про те, як Трамп може оскаржити результати президентських виборів у Сполучених Штатах, читайте у статті Геннадія Друзенка "Виборчі рифи американської демократії".