Про це повідомляє Newsweek з посиланням на заяву Білого Дому. Прес-секретар адміністрації американського президента Джош Імест зауважив, що Барак Обама ще поки не говорив про це з російським президентом Володимиром Путіним, але обов'язково це зробить, "коли побачить в цьому інтереси США".
Впродовж останнього часу країни підтримують дипломатичний зв'язок щодо вирішення конфлікту в Сирії. Держсекретар США Джон Керрі тричі телефонував міністру закордонних справ Сергію Лаврову в цьому місяці.
Керрі сказав, що дав зрозуміти російській стороні, що її підтримка режиму президента Башара Асада поглиблює ризики "посилення і розширення конфлікту, підриваючи спільну мету протистояти екстремізму". У свою чергу Лавров оголосив про необхідність створення об'єднаного міжнародного фронту у війні проти "Ісламської держави".
"Ми б хотіли бачити з боку росіян більш конструктивне залучення до спільних дій з міжнародною коаліцією, яка складається з 60 країн на чолі з США", - сказав Еарнест.
Директор ЦРУ Джон Бреннан, відповідаючи на питання журналістів у Остіні розповів про наявність розбіжності у поглядах Вашингтона і Москви щодо ролі Асада. Тим часом, поки США вагаються щодо міри свого втручання, Росія розмістила в Сирії танки Т-90 і артилерію на військовій базі поблизу Латакії.
"Не думаю, що ми повною мірою розуміємо ситуацію. Зайве ще раз говори про те, що ми не вітаємо будь-які спроби зміцнити сирійський режим, який винен у стількох смертях і таких руйнаціях", - сказала голова військово-повітряних сил США Дебора Джеймс.
В цей же час, Росія підтвердила намір продовжити постачання зброї Сирії. Про це заявив голова Держдуми Сергій Наришкін. У цей же час експерти по-різному пояснюють російське втручання в сирійський конфлікт. Російський політолог Лілія Шевцова вважає, Путін не має наміру міняти Україну на Сирію, йому потрібна термінова угода із Заходом. Президент РФ вже підтвердив, що хоче запропонувати Заходуміжнародну коаліцію по "протидії екстремізму", тому саме такої позиції варто очікувати від нього наГенасамблеї ООН. Вона пояснює, що, будучи нездатним вирішувати внутрішні завдання, Кремльпідмінив їх зовнішніми викликами, часто Фейкові, що говорить про виснаження системного ресурсу.
Повідомлялося, що держсекретар США Джон Керрі при зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим дав зрозуміти, що продовження підтримки сирійського президента Башара Асадаз боку Росії поглиблює і розширює конфлікт, а також підриває загальну мету боротьби з екстремізмом.
Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого з цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?