Президент Росії Володимир Путін підтвердив, що хоче запропонувати Заходу міжнародну коаліцію "протидії екстремізму", тому саме такої позиції варто очікувати від нього на Генасамблеї ООН, вважає російський політолог Лілія Шевцова.
У вівторок Путін в рамках саміту Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) запропонував світу "відкласти в сторону геополітичні амбіції" і об'єднати зусилля в боротьбі з тероризмом, в першу чергу - з "Ісламською державою", знову звівши все до побоювання про зміну державних режимів в країнах.
"Саміт ОДКБ. Ось і не треба більше гадати, чим порадує Генасамблею Володимир Путін. У Душанбе він влаштував репетицію свого світового виходу і підтвердив, що збирається запропонувати Заходу: міжнародну коаліцію "протидії екстремізму". Але це лише привід", - пише політолог на своїй сторінці в Facebook.
За її словами, далі варто очікувати, хто "клюне" на цю пропозицію, тим доведеться погодитися сісти і почати розробляти нову Вестфальську систему.
"Ви хочете сказати, що Путін пропонує обмін України на Сирію?! Ні! Все складніше", - запевняє Шевцова.
Вона пояснює, що, будучи нездатним вирішувати внутрішні завдання, Кремль підмінив їх зовнішніми викликами, часто фейковими, що говорить про виснаження системного ресурсу. І Москва відчайдушно намагається його компенсувати імітацією "державності". "Але Держава не може бути в ізоляції. Держава не може бути об'єктом санкцій. Тоді це вже не Держава (...). Тому для Кремля повернення в Суперлігу - це питання життя або занепаду", - каже політолог.
"Системі терміново потрібна ін'єкція державности. Терміново! А це означає угода з Заходом. Чорт - хоча б по Сирії, де будемо на рівних миротворити! Якщо Захід не розуміє терміновості, то будемо примушувати його до розуміння! Дуже терміново потрібно.... Поки населення не прокинулося...", - резюмує Шевцова.
САМІТ ОДКБ. Ось і не треба більше гадати, чим порадує Генасамблею Володимир Путін. У Душанбе він влаштував репетицію сво...
Posted by Лілія Шевцова on 15 вересня 2015 р.
Напередодні обраний голова Генасамблеї ООН Могенс Люккетофт офіційно відкрив ювілейну 70-ю сесію Генеральної Асамблеї ООН в штаб-квартирі Всесвітньої організації в Нью-Йорку. Україна на Генасамблеї ООН має намір підняти питання про позбавлення Росії права вето в Раді Безпеки.
Під час Генасамблеї президент України Петро Порошенко зустрінеться з президентом США Бараком Обамою. Дипломати працюють над різними форматами такої зустрічі, але поки він остаточно не визначений.
Крім того, вперше Порошенко зустрінеться з президентом Польщі Анджеєм Дудою.
Очікується також виступ президента Росії Володимира Путіна, який має намір говорити про Україну і санкції. Крім цього, він дасть оцінку боротьбі з міжнародним тероризмом.
Виступ Путіна на Генасаблеї ООН заплановано на 28 вересня. У МЗС РФ також допускають, що під час візиту до Нью-Йорк Путін може зустрітися з президентом США Бараком Обамою, однак колишній американський посол в Росії Майкл Макфол заявив, що Обама "не особливо прагне зустрітися з Путіним на Генасамблеї ООН.