Обраний голова Генасамблеї ООН Могенс Люккетофт офіційно відкрив ювілейну 70-ю сесію Генеральної Асамблеї ООН в штаб-квартирі Всесвітньої організації в Нью-Йорку, повідомляють "РИА Новости".
За традицією після церемонії відкриття настала хвилина мовчання, присвячена молитві і роздумам.
У перший день повинні бути узгоджені питання щодо організації майбутньої роботи та затверджено порядок денний.
протягом майбутнього року на засіданнях Генасамблеї буде розглянуто близько 170 питань, зокрема питання щодо підтримання міжнародного миру та безпеки, роззброєння, по міжнародній фінансовій системі і торгівлі, питання повернення культурних цінностей країнам їх походження, питання подолання бідності, поліпшення становища жінок.
Традиційно одним з головних подій Генасамблеї стане сесія високого рівня, яка пройде з 28 вересня по 3 жовтня. Майбутня загальнополітична дискусія стане однією з найбільш відвідуваних за кількістю лідерів держав.
Україна на Генасамблеї ООН має намір підняти питання про позбавлення Росії права вето в Раді Безпеки.
Українську делегацію на 70-й сесії Генасамблеї ООН очолить міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Також до її складу увійшли: постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв; Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат України (за згодою) Мустафа Джемілєв, заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця; перший помічник президента України Юрій Онищенко.
Під час Генасамблеї президент України Петро Порошенко зустрінеться з президентом США Бараком Обамою. Дипломати працюють над різними форматами такої зустрічі, але поки він остаточно не визначений.
Крім того, вперше Порошенко зустрінеться з президентом Польщі Анджеєм Дудою.
Очікується також виступ президента Росії Володимира Путіна, який має намір говорити про Україну і санкції. Крім цього, він дасть оцінку боротьбі з міжнародним тероризмом.
Виступ Путіна на Генасаблеї ООН заплановано на 28 вересня. У МЗС РФ також допускають, що під час візиту до Нью-Йорк Путін може зустрітися з президентом США Бараком Обамою, однак колишній американський посол в Росії Майкл Макфол заявив, що Обама "не особливо прагне зустрітися з Путіним на Генасамблеї ООН.
Генеральна Асамблея ООН є головним дорадчим органом ООН. У неї входять представники всіх держав-членів, кожна з яких має один голос. Рішення з важливих питань, таких як питання миру і безпеки або прийом нових членів, вимагають більшості у дві третини голосів. Рішення з інших питань приймаються простою більшістю.