В штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй у вівторок, 15 вересня, відкривається 70-я сесія Генеральної Асамблеї Всесвітньої організації.
Офіційна церемонія відкриття відбудеться о 15:00 за місцевим часом (22:00 за Києвом). Протягом майбутнього року на засіданнях Генасамблеї буде розглянуто близько 170 питань. Зокрема, делегати країн обговорять проблеми міжнародного тероризму, біженців, війни з угрупованням "Ісламська держава", незаконної анексії Криму, російської агресії на Сході України.
Також на розгляд виноситься тематика з розвитку Африки, заохочення прав людини, права народів на самовизначення, ліквідації расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості, координація зусиль з надання гуманітарної допомоги, і економічної допомоги окремим країнам і регіонам, контроль над наркотиками, попередження злочинності та боротьба з міжнародним тероризмом.
Українську делегацію очолить президент Петро Порошенко. Вона візьме участь у комітетах з питань озброєння, з питання прав людини і в правовому комітеті. Порошенко також зустрінеться з Обамою під час Генасамблеї ООН в Нью-Йорку.
Раніше Генасамблея ООН підтвердила незаконність референдуму в Криму і закликала не порушувати територіальну цілісність України. Відповідну резолюцію підтримала більшість делегатів.
Генеральна Асамблея ООН є головним дорадчим органом ООН. У неї входять представники всіх держав-членів, кожна з яких має один голос. Рішення з важливих питань, таких як питання миру і безпеки або прийом нових членів, вимагають більшості у дві третини голосів. Рішення з інших питань приймаються простою більшістю.
Генеральна Асамблея - єдиний універсальний орган, який несе відповідальність за мир і безпеку, розвиток, ліквідацію бідності та інфекційних захворювань, роззброєння, забезпечення прав людини та захист навколишнього середовища. У 1946 році у складі Генеральної Асамблеї було 51 держава, зараз - 193. В кінці сорокових років її повістка була присвячена, головним чином, проблемам деколонізації. За 70 років Генеральна Асамблея значно розширила коло обговорюваних питань і тепер займається проблемами соціального та економічного розвитку, боротьбою з тероризмом, корупцією, незаконним обігом наркотиків і ВІЛ/Снідом, захисту жінок, інвалідів, корінних народів та дітей, просуванням основних принципів демократії. Щорічно в період з вересня по грудень ведеться інтенсивна сесійна робота Асамблеї, яка потім проводить свої засідання по мірі необхідності.