Про це на сторінках Bloomberg пише Джош Рогін. Він нагадує, що угода була підписана Вашингтоном і Кремлем ще в 1987 році. Згідно з документом, обидві сторони зобов'язувалися не будувати більше ракет з радіусом дії від 500 до 5500 кілометрів. Донедавна Росія виконувала угоду з США. Але останній рік вона без політичних заяв в односторонньому порядку почала порушувати її.
"Один з найбільш агресивних заходів передбачає розміщення великої кількості наземних озброєнь на території країн-союзників НАТО з метою забезпечення протиракетної оборони біля російського кордону. Це повинно зрівноважити потенціал нових крилатих ракет Росії", - йдеться в статті.
Крім того, у Білому Домі припускають посилення адресних санкцій і посилення патрулювання в повітрі біля кордону РФ. В законопроекті Палати представників йдеться про те, що США повинні розширити свій військовий потенціал, якщо Росія не повернеться до виконання угоди про скорочення ракет.
Член комітету Сенату з міжнародних справ Джеймс Ріш пояснив, що у США ніколи не було плану щодо того, як діяти, якщо Росія перестане виконувати угоду про скорочення ядерного озброєння. На його думку, Москва вже не почне знову виконувати умови документу. Тому США теж час подумати, щоб вийти з цієї угоди.
"Росія слабне. Але США, можливо, необхідно відновити розвиток власного ядерного арсеналу середнього радіусу дії, щоб протистояти найбільш серйозному виклику цього століття – Китаю, який все більше розвивається і стає мілітаризованим", - йдеться в статті.
В цей же час, у Росії погрожують нарощуванням ядерних арсеналів у відповідь на дії США. Російські військові заявляють, що США зможуть захистити себе і союзників навіть при скороченні кількості розгорнутих боєзарядів, чого не зможе зробити Росія.