Китай проводить модернізацію свого ядерного арсеналу – NYT

Поділитися
Китай проводить модернізацію свого ядерного арсеналу – NYT Головна частина, яка розділяється, з блоками індивідуального наведення дозволяє вразити одразу кілька цілей при запуску всього однієї ракети. © The New York Times
Пріоритетом є створення ядерних боєприпасів з головними частинами, що розділяються, і збільшення дальності польоту ракет-носіїв.

Вперше за кілька десятиліть неучасті в гонці озброєнь Китай прийняв рішення модернізувати свої ядерні сили. Разом з будівництвом аеродрому на спірних територіях у Південно-Китайському морі і направленням підводного човна в Перську затоку, це представляє нові виклики як для США, так і для всього світу.

Вдосконалення китайського ядерного потенціалу відбувається в двох напрямках: створення ядерних боєприпасів з головними частинами, що розділяються та мають індивідуальну систему наведення, і збільшення дальності польоту ракет-носіїв - повідомляє The New York Times.

Головна частина, що розділяється, з блоками індивідуального наведення дає можливість вразити одразу кілька цілей при запуску однієї ракети.

Читайте також: Китай не буде укладати союз з Росією - китайські ЗМІ

Як відзначають експерти, технічна можливість провести подібну модернізацію була у Китаю щонайменше вже 20 років. Однак китайські лідери цілеспрямовано відмовлялися від участі в гонці ядерних озброєнь, аналогічної тій, що відбувалася між США і СРСР. Відповідно до чинної китайської стратегії ядерного стримування арсенал ядерної зброї та міжконтинентальних балістичних ракет КНР повинен підтримуватися на мінімальному рівні, достатньому для самооборони держави.

Тепер, на думку експертів, президент Сі Цзінь Пін змінює курс.

Метою такого кроку може бути створення сили, здатної протистояти американському 6-му флоту в разі загострення територіальних суперечок зі своїми сусідами, союзником яких є США. Тим не менш, китайські лідери наголошують, що китайська ядерна програма носить виключно оборонний характер.

"Це, очевидно, є частиною зусиль, щоб підготуватися до довгострокової конкуренції зі Сполученими Штатами", вважає Ешлі Дж. Телліс, старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир. Він також додав, що китайці завжди боялися американської ядерного переваги.

На даний момент американські ядерні сили перевершують китайські у вісім разів. Тим не менш, примітним є вибір типу ракет, які почали модернізувати китайці. На думку Телліса, Китай обрав "один з небагатьох типів ракет, які однозначно можуть дістатися до Сполучених Штатів".

Читайте також: Китай повернув собі звання найбільшого кредитора США

За даними Міноборони США і Агентства Національної безпеки, зараз в Китаї розгорнуто до 20 модернізованих міжконтинентальних ракет "Дунфен-5", кожна з яких має більше трьох боєголовок індивідуального наведення. Той факт, що рішення про модернізацію ядерного арсеналу втілюється на тлі загострення конфлікту з островами Спратлі, насторожує аналітиків.

Острови Спратлі є спірною територією – затяжний спір ведеться між Китаєм, В'єтнамом, Малайзією, Філіпінами, Тайванем та Брунеєм. Нове загострення конфлікту відбулося в березні, коли стало відомо про спорудження Китаєм насипного острови навколо одного з рифових атолів архіпелагу. У зв'язку з цим командувач Тихоокеанським флотом США, у різкому тоні прокоментував дії КНР, звинувативши китайський уряд у "безпрецедентному акті захоплення території", додавши, що це чергова спроба зведення великої китайської пісочної стіни".

Президент Барак Обама також зробив заяву, в якому застеріг китайську владу від агресивних акцій і звинуватив КНР у використанні своєї військово-технічної переваги з метою порушення територіального статус-кво в цьому регіоні.

Пентагон заявив, що розглядає можливість відправки військової авіації і флоту для забезпечення безпеки навігації в районі штучних островів Китаю, які Пекін звів в районі спірних островів у Південно-Китайському морі.

Пекін заявив, що готовий жорстко реагувати на будь-які провокації проти Китаю.

З іншого боку, в китайських дипломатичних колах постійно стверджується теза, що відносини між Сполученими Штатами і КНР стабільні.

Прес-секретар США Джонн Керрі прибув у Китай в суботу, 16 травня, щоб обговорити ряд питань у сфері безпеки і економіки, проте залишається невідомим, чи було на порядку денному питання модернізації китайської ядерної зброї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі