США будуть карати зарубіжні банки за роботу з клієнтами з російського санкційного списку

Поділитися
США будуть карати зарубіжні банки за роботу з клієнтами з російського санкційного списку США покарають зарубіжні банки за роботу з подсанкционными клієнтами з РФ
Тепер іноземному банку-порушнику можуть забороняти відкривати кореспондентські рахунки, а на наявні у нього коррахунки можуть бути накладені жорсткі обмеження.

У США вступили в силу положення законодавства, згідно з яким Сполучені Штати зможуть карати будь-які іноземні банки за фінансові операції з внесеними раніше в санкційні списки російськими юридичними та фізичними особами.

Відповідне положення глави 5 американського закону про санкції щодо Росії Ukraine Freedom Support Act of 2014), яке прийняли 18 грудня минулого року, передбачає, що будь-який іноземний банк, який "свідомо сприяв здійсненню значної фінансової трансакції в інтересах будь-якого російського особи", включеної в американський санкційний список, може бути підданий санкціям.

Закон набув чинності через передбачені законодавцями 180 днів після схвалення акту президентом США Бараком Обамою.

Згідно з цим положенням закону, іноземному банку-порушнику може бути тепер заборонено відкривати кореспондентські рахунки (рахунки, які відкриваються кредитної організацією (банком) в підрозділі центрального банку або іншої кредитної організації) у США, а на наявні у нього коррахунки можуть бути накладені жорсткі обмеження.

Видання The Wall Street Journal зазначає, що ці санкції створюють суттєві додаткові ризики для іноземних кредитних організацій. При цьому невизначеність поняття "значний" (щодо сум фінансування) буде додатково знижувати бажання іноземних банків працювати з російськими клієнтами, які потрапили в списки.

Досі ризики для банків виникали тільки в тому випадку, якщо переказ коштів в інтересах внесених до чорного списку осіб здійснювався безпосередньо через США.

Санкційні списки (Specially Designated Громадяни List) публікує американське агентство The Office of Foreign Assets Control (OFAC), в них входить кілька десятків російських юридичних і фізичних осіб, включаючи найбільші підприємства ВПК, банк "Росія", СМП банк, Собінбанк, Російський національний комерційний банк.

У грудні в Росії досить негативно поставилися до цього закону, назвавши його міною, яка на десятиліття підриває відносини з США.

Парламентська асамблея Ради Європи також, сьогодні, 24 червня, продовжила санкції проти Росії в ПАРЄ до кінця 2015 року.

Крім того, напередодні, 23 червня, постанова ЄС про продовження санкцій проти Росії також набула чинності. Після цього, у Кремлі дуже емоційно висловили своє обурення. Російські політики і чиновники говорили, що цей крок антиросійський і упереджений, а сьогодні, 24 червня, Путін продовжив ембарго на продукти з країн Заходу, продовживши тим самим контрсанкції щодо ЄС..

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі