"Росія намагається не відступати через санкції, які сильно обмежили доступ великих російських корпорацій до західних ринків капіталу. Але її економіка сильно постраждала і продовжує скорочуватися", - йдеться в статті New York Times.
Видання зауважує, що найбільш емоційною реакцією були слова голови адміністрації президента Росії Сергія Іванова, який заявив, що "ЄС навмисне оголосив про продовження санкцій 22 червня, щоб це співпало з Днем пам'яті і скорботи в Росії". Він також додав, що арешт російської власності в Бельгії минулого тижня стався не тому, що Москва відмовилася виконувати вирок ЄСПЛ щодо компанії ЮКОС, а щоб "нашкодити" економічному форуму в Санкт-Петербурзі.
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков просто пообіцяв продовжити дію і російських санкцій проти ЄС, які забороняють продавати європейські продукти на російському ринку. І хоча європейці не так сильно постраждали від цього російського ходу, як росіяни від європейського тиску, в МЗС РФ оголосили, що Брюссель применшує свої збитки під тиском США.
Представник МЗС Росії Олександр Лукашевич поскаржився, що Захід дарма покладає провал виконання мінських угод на його країну і в усьому винна нібито Україна. Оглядач нагадує, що санкції, на продовження дії яких так емоційно відреагували в Росії, були введені через анексію Криму. Але тепер вони швидше покликані стримати подальшу агресію Москви проти України.
Євросоюз оприлюднив в "Офіційному журналі Європейського Союзу" рішення про продовження санкцій проти Росії на півроку, до 31 січня 2016 року. Згідно з документом, рішення набирає чинності з дати його публікації.
Формальне рішення про продовження санкцій було прийнято на зустрічі представників Ради ЄС у Люксембурзі. Як і очікувалося, санкції проти Росії були продовжені без обговорення.
Більш того, минулого тижня ЄС продовжив на рік санкції щодо анексованого Росією Криму.