Головний дипломат Сполучених Штатів Майк Помпео озвучив побоювання того, що розкол всередині опозиції Венесуели може підірвати зусилля, спрямовані на усунення венесуельського диктатора і президента Ніколаса Мадуро, повідомила газета The Washington Post з посиланням на аудіозапис закритої зустрічі в Нью-Йорку минулого тижня.
"Рішення головоломки, що стосується того, як зберегти єдність опозиції, виявилося диявольськи складним", - сказав на тій зустрічі державний секретар Помпео. "У той момент, коли Мадуро піде, всі піднімуть руки і заявлять: "Візьміть мене, я наступний президент Венесуели".
Помпео нарахував, що "сорок з гаком людей вважають себе законними спадкоємцями Мадуро".
Відсутність єдності в стані венесуельської опозиції не є для США секретом, вважають спостерігачі. Однак Вашингтон робить ставку на Хуана Гуайдо, який проголосив себе тимчасовим президентом.
Раніше тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо заявив, що Росія і Куба здійснили військову інтервенцію, відправивши своїх військовослужбовців до Венесуели без згоди парламенту країни. Гуайдо підкреслив, що нелегітимний президент Ніколас Мадуро не мав права давати дозвіл на розміщення іноземних військових на території Венесуели.
Як повідомлялося, 24 березня в аеропорту Каракаса приземлилися два російських літаки з 35 тоннами вантажу і сотнею військовослужбовців без розпізнавальних знаков. За даними онлайн-сервісів, літаки прибули до Венесуели з Сирії.
Представники режиму Мадуро і МЗС Росії підтвердили прибуття російських військових до Венесуели для "консультацій" у рамках реалізації "контрактів з військово-технічного співробітництва".
Організація Американських Держав засудили відправку російських військовослужбовців до Венесуели, вказавши на порушення Конституції.
23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього пройшла інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо приніс присягу тимчасового президента Венесуели.
США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів. Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Сітка" Мадуро" і "Голодні ігри Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".