"Російська Федерація використала багато інструментів впливу під час нинішньої виборчої кампанії. "Найсвіжіший" з таких фактів - відкриття в Росії (за два дні до виборів) кримінальної справи на лідера "Демократичної партії" Влада Плахотнюка", - цитує Канду "Укрінформ".
На його думку, ще одним інструментом втручання є так звана міграційна амністія: РФ дозволила громадянам Молдови, які порушили міграційне законодавство, виїхати з Росії, а потім повернутися назад. Амністія діє з 1 січня по 25 лютого.
Не менш яскравим свідченням, за словами Канду, є використання Росією з виборчою метою звільнених з афганського полону молдавських пілотів. Після звільнення Ліонелла Буруяну і Михайла Крихана, які з 2015 року перебували в полоні у талібів, доставили в Москву, молдавським представникам відмовили у зустрічі з ними.
Парламентські вибори 24 лютого стали десятими в історії республіки. 101 депутат обиратиметься за новою змішаною системою, яка була запроваджена в 2017 році. Для проходження до парламенту партіям необхідно набрати щонайменше 6% голосів, виборчим блокам - 8%.
За даними соцопитувань, більшість жителів Молдови готові віддати свої голоси за "Партію соціалістів Республіки Молдова" - 28,9%, на другому місці "Демократична партія Молдови" - 16,8%. На третьому - партія "Дія і солідарність" (PAS) із результатом у 9,8%. На четверте місце вийшла партія "Платформа "Гідність і правда" (DA) – 8,9%.
Окрім виборів депутатів парламенту 24 лютого у Молдові відбувається консультативний референдум щодо скорочення кількості депутатів зі 101 до 61.
Проросійськи налаштований президент Молдови Ігор Додон регулярно конфліктує з проєвропейським урядом Канду у питаннях зовнішньої і внутрішньої політики - його вже п'ять разів тимчасово усували від посади. У грудні минулого року голова республіки оголосив про створення національного руху на підтримку президента. У січні цього року він зустрівся з активістами, які були представлені переважно відставними військовослужбовцями.
Докладніше про те, що відбувається в Молдові і хто ж реально керує цією країною, читайте у матеріалі Артема Філіпенка і Росіана Василоя "Керований "шторм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".