Спецоперацію в аеропорту Мінська могли готувати для лідерки опозиції Білорусі – ЗМІ

Документ
Поділитися
Спецоперацію в аеропорту Мінська могли готувати для лідерки опозиції Білорусі – ЗМІ © Соцмережі
Електронна скринька, з якої відправили повідомлення про «замінування» літака, зареєстрована 14 травня.

Спецоперацію з примусовою посадкою літака в Мінську і подальшим затриманням одного або декількох пасажирів могли готувати не для опозиційного журналіста Романа Протасевича і росіянки Софії Сапеги, а для лідерки опозиції Білорусі Свєтлани Тихановської, пише Telegram-канал NEXTA.

Таких висновків журналісти дійшли, вивчивши дату створення поштової скриньки на сервісі Protonmail.

Еврорадио

«Поштова скринька на Protonmail, з якої начебто ХАМАС прислали до Мінського аеропорту листа про замінування літака Ryanair Афіни-Вільнюс, була створена за дев'ять днів до інциденту – 14 травня. Саме 12-14 травня в Афінах перебувала лідерка білоруського протесту Світлана Тихановська», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 23 травня в аеропорту Мінська під приводом «загрози мінування» був терміново приземлений літак Ryanair рейсу Афіни-Вільнюс. На борту літака перебував опозиційний журналіст Роман Протасевич, його затримали. Разом із Протасевичем затримали і його дівчину, росіянку Софію Сапегу. У Білорусі на Протасевича заведені справи за статтями про організацію масових заворушень, грубе порушення громадського порядку і про розбурхування соціальної ворожнечі до силовиків. Журналіст також включений до списку осіб, причетних до терористичної діяльності, йому може загрожувати смертна кара.

Голови держав та лідери вищих інститутів Європейського Союзу різко розкритикували захоплення літака як акт державного тероризму. Польський Сейм ухвалив резолюцію із засудженням дій влади Білорусі, Литва і Латвія вислали білоруських дипломатів, а Україна підготувала санкції проти прихильників режиму Лукашенка.

Після інциденту в Мінську небо для державної компанії «Бєлавіа» закрили Україна, Велика Британія, Литва, Франція та Польща. У більшості європейських держав від польотів над Білоруссю відмовилися найбільші авіакомпанії, зокрема Lufthansa, KLM і AirFrance. З опівночі 26 травня припинено авіасполучення між Києвом і Мінськом.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі