Спецслужби США володіють достовірною інформацією про замовника вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі на території генерального консульства країни у Стамбулі, у суботу, 17 листопада, повідомила газета The Washington Post з посиланням на джерело, знайоме з розслідуванням справи ЦРУ США.
Як повідомляє видання, безпосереднім замовником убивства журналіста, якщо вірити висновкам спецслужб, є наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман. Співробітники ЦРУ, вивчаючи матеріали справи, наявні у їхньому розпорядженні, прийшли до висновку, що бін Салман не міг не знати про підготовку усунення Хашоггі. Зокрема, співробітники ЦРУ проаналізували зроблений послом королівства в США братом наслідного принца Халідом бін Салман фатальний дзвінок Хашоггі - коли його заманювали до генконсульства.
До подібного з ЦРУ висновка прийшли працівники турецької спецслужби МІТ, які ведуть своє розслідування - вони переконані, що про події саудівському принцу повідомив полковник розвідки Махер Абдулазіз Мутреб, який перебував у консульстві, де сталося вбивство.
15 листопада генпрокурор Саудівської Аравії зажадав страти п'яти з 11 підозрюваних у вбивстві Хашоггі. Пізніше він підкреслив, що наслідний принц Мухаммед бін Салман не причетний до вбивства.
Нагадаємо, що журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там.
19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Хашоггі у будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.
Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії у день зникнення Хашоггі й незабаром повернулися назад. Також повідомлялося, що влада Туреччини володіє аудіо- і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства. За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали та писати навіть у Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї.
Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замікули "Зникнення журналіста" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".