Спецпрокурор у "російській справі" зробить велику заяву – CNN

Поділитися
Спецпрокурор у Мюллер має намір оприлюднити документи у справах Коена, Флінна і Манафорта
Мюллер оприлюднить важливі деталі розслідування щодо втручання РФ у американські президентські вибори 2016 року.

Протягом усього розслідування щодо російського втручання в американські президентські вибори 2016 року в команді спецпрокурора Роберта Мюллера діяло залізне правило: ніхто нічого не говорити поза залою суду. Але коли справа доходить до офіційних обвинувальних висновків, Мюллер завжди був балакучим, розкриваючи важливі деталі свого розслідування, пише колишній федеральний прокурор Елі Хоніг в матеріалі для телеканалу CNN.

На цьому тижні Мюллер повинен подати до суду три важливі документи – у справах колишнього помічника президента з національної безпеки Майкла Флінна, колишнього адвоката президента США Майкла Коена і екс-глави передвиборного штабу Трампа Пола Манафорта. До кінця цього тижня світ дізнається набагато більше про силу руки Мюллера і про загрозу його розслідування для президента Трампа та його адміністрації.

Майкл Флінн

В 2017 році колишній радник Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкл Флінн пішов на угоду зі слідством і визнав себе винним у дачі неправдивих свідчень агентам ФБР щодо його контактів з колишнім послом РФ Сергієм Кисляком. Під час слухань у Федеральному суді у Вашингтоні, Флінн висловив готовність до подальшої співпраці зі слідством в "інтересах своєї сім'ї та Сполучених Штатів". Це означає, що тепер Мюллер знає все, що було відомо Флинну.

Тим не менш, Мюллер не висунув нових звинувачень екс-раднику Трампа, причиною чого, очевидно, є співпраця Флінна зі слідством. Єдина підказка, яку залишив нам спецпрокурор, це те, що винесення вироку Флінна відкладалося чотири рази. Як Мюллер заявив суду, відстрочки необхідні через "статус розслідування". Переклад: ми все ще використовуємо Флінна в якості свідка проти когось. Адвокат Флінна додав інтригу, оголосивши, що "у генерала Флінна є що розповісти, і він дуже хоче це зробити, якщо обставини дозволять".

Тепер нарешті ця історія повинна бути оприлюднена. Винесення вироку Флінна призначено на 18 грудня, а оприлюднення документів у справі Мюллером відбудеться у вівторок, 4 грудня. Ця інформація повинна допомогти відповісти на важливі питання: Чи знає Флінн, який займав високі пости в адміністрації Трама, про злочини, виконані членами команди президента? Чи консультувався екс-радник президента з Трампом або іншими членами Білого дому щодо його переговорів з Кисляком щодо санкцій проти РФ? Чи чинився вплив на Трампа з питань зовнішньої політики?

Одне можна сказати напевно – таємницю навколо співпраці Флінна з Мюллером буде розвіяно.

Майкл Коен

Колишній адвокат Трампа Майкл Коен визнав себе винним в ухиленні від сплати податків, виготовленні фальшивих банківських документів, фінансових порушеннях в ході президентської кампанії і в тому, що дав неправдиві свідчення в Конгресі США. Коен заявив, що скоїв злочин за наказом президента. Юрист повідомив, що під час виборчого циклу 2016 року вчинив дії, необхідні для приховування від громадськості інформації, яка була б шкідлива для кандидата і кампанії в суді. При цьому, заявив Коен, він діяв "в координації і за вказівкою кандидата на федеральний пост".

Якщо це правда, то Трамп майже напевно порушив закон про фінансування федеральних кампаній. Коли Коен визнав себе винним, прес-секретар Білого дому Сара Сандерс сказала: "Президент не має до цього відношення, і жодних звинувачень проти нього немає".

Тим не менш неправдиві свідчення Коена в Конгресі провокують політичні проблеми для Трампа. Президент США неодноразово стверджував, що у нього не було ділових відносин з Росією в той час, як, за словами Коена, вони були.

Якщо Мюллер прийме версію Коена, то федеральні прокурори США офіційно заявлять, що президент порушив федеральний закон.

Пол Манафорт

Його справа має бути головною подією. Минулого тижня Мюллер заявив, що колишній глава передвиборчого штабу чинного президента Дональда Трампа Пол Манафорт свідомо ввів в оману Федеральне бюро розслідувань і команду прокурорів, тим самим порушивши умови досудової угоди зі слідством про визнання своєї провини.

7 грудня спецпрокурор оприлюднить обвинувальний висновок, і це обіцяє викликати ажіотаж. Мюллер обіцяв викласти в подробицях в чому саме брехав Манафорт.

Найчастіше ті, хто співпрацюють зі слідством, потрапляють в халепу, намагаючись захистити кого-то. Вони не можуть обирати яку інформацію надавати прокурорам, а яку приховати, інакше співпраця припиняється. Манафорт, можливо, збрехав, намагаючись захистити себе. Також, ймовірно, він міг не повідомити Мюллеру про злочини, вчинені іншими людьми.

Ті, хто співпрацюють зі слідством, можуть приховувати інформацію з різних причин: особисті або сімейні відносини, страх перед переслідуванням або переконання, що їх за це винагородять. Збрехавши Мюллеру, Манафорт поставив себе в жахливе становище. У віці 69 років йому загрожує довічне тюремне ув'язнення.

Як повідомлялося, 21 серпня суд присяжних визнав американського політтехнолога Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями у банківському та податковому шахрайстві.

Раніше спеціальний прокурор Роберт Мюллер заявив, що скандально відомий екс-голова штабу Трампа, політтехнолог Пол Манафорт, який працював на колишнього президента України Януковича, своїми трудами на благо режиму заробив в Україні понад $ 60 мільйонів.

Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.

Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі