Сміттєві звалища в Росії досягають розмірів Швейцарії – The Economist

Поділитися
Сміття в Росії стає політичною проблемою. Чи вирішить це переробка?

На складі на околиці Москви гори пластикових пляшок і переповнені сміттєві баки. У вихідні сотні людей шикуються в чергу, щоб розвантажити ретельно відсортоване сміття в некомерційному центрі "Собиратор", одному з декількох пунктів переробки в російській столиці. "Більше 20 років сміття нікого не хвилювало", - каже керівник "Собиратора" Валерія Коростельова. "У нас багато території, тому все пішло прямо на звалище", йдеться в статті "Революція переробки?" в журналі The Economist.

Автор підкреслює, що ситуація може змінитися. Нещодавно московська міська влада оголосила про плани до кінця року ввести сміттєві баки у дворах міста. Для Росії це означало б невелику революцію: у той час як країни - члени ЄС отримують в середньому 60% своїх відходів, Росія переробляє всього 4% - йдеться в дослідженні, проведене Світовим банком у 2012 році. Сміттєві звалища займають близько 4 млн Га в Росії - ця площа приблизно дорівнює Швейцарії.

І все ж московська влада ледве зазнали зеленого пробудження. Замість цього сміття стало політичною гарячою точкою. Ділянки звалищ навколо столиці переповнені; Москва планує вивозити своє сміття в провінції. Жителі цих регіонів, що не дивно, утримуються від того, щоб з ними поводилися, як зі сміттєвим відром Москви. "Мова йде про гідність", - каже активістка Олена Калініна.

Найбільший опір зробило рідне місце Калініної в Архангельську. Протести вирували там з кінця минулого року, збираючи тисячі людей. Активісти побудували наметовий табір на заплановансмц звалищі в Шиєсі. "Російська Північ - це не звалище", - скандують активісти. Місцева влада затримала десятки з них. Активісти тепер вимагають не тільки припинення будівництва полігону, але і відставки місцевого губернатора. 25 червня Верховний суд Росії заблокував спробу активістів провести референдум з цього питання.

Якщо на смітті є срібна підкладка, то ось це вона. Так само, як екологія стала виходом для громадянської активності в пізньорадянську добу, такими стають і сьогоднішні проблеми зі сміттям. Коротше кажучи, сміття в Москві може бути скарбом громадянського суспільства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі