Словенія готова слідом за Угорщиною почати будівництво паркану на своїх кордонах, якщо ЄС не надасть фінансової допомоги країнам Східної Європи у зв'язку з напливом біженців.
Як повідомляє телеканал новин 24, за 10 днів кордон Словенії перетнуло вже більше 80 тисяч біженців. І ця кількість постійно зростає.
"Якщо Брюссель не підпише угоду, ми повинні встановити контроль на кордоні. Словенія - це ворота в Шенгенську зону. Саме тому сюди їдуть 400 поліцейських з сусідніх країн. Ми готові до різного розвитку подій, і навіть до найгіршого", - заявив міністр соціальної політики Словенії Дії Зідар.
Як відомо, мігранти приїжджають в Словенію з метою потім перебратися у країни Західної Європи. У зв'язку з цим країна запровадила спеціальні заходи для захисту від напливу біженців. Зокрема, було закрито залізничне сполучення з Хорватією, його замінили автобусами, а також посилився поліцейський контроль на кордоні.
Крім того, був введений ліміт на пропуск біженців - не більше 2,5 тисяч мігрантів в день, а також була залучена армія для охорони кордонів через біженців. Тепер військовослужбовці зможуть контролювати кордони, якщо на місці не будуть присутні поліцейські.
Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".