Словенія ввела ліміт на кількість мігрантів, яким буде дозволено в'їзд в цю країну, в розмірі 2,5 тисяч осіб на день, повідомляє ВВС.
За словами глави МВС Словенії Бостяна Сефича, країна не може задовольнити прохання хорватських влади про прийом по 5 тисяч чоловік щодня, оскільки Австрія впускає в країну тільки за 1,5 тисячі осіб.
Багато мігрантів - в основному з країн Близького Сходу і Центральної Азії рухаються через Хорватію і Словенію, щоб потрапити в Австрію і далі - в Німеччину та інші західноєвропейські країни.
Введення ліміту на щоденний пропуск через кордон призвело до накопичення великої кількості переселенців на кордоні Хорватії з Сербією.
Напередодні Словенія вжила спеціальні заходи для захисту від напливу біженців. Зокрема, було закрито залізничне сполучення з Хорватією, його замінили автобусами, а також посилився поліцейський контроль на кордоні.
Як відомо, країни ЄС зіткнулися з серйозною кризою мігрантів. За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.
Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".