Словаччина подала позов до Європейського суду про визнання недійсним рішення ЄС про розподіл 120 тисяч мігрантів, повідомляє агентство Reuters.
Наголошується, що Словаччина, Чехія, Угорщина і Румунія виступили проти обов'язкових квот, але були в меншості на засіданні міністрів внутрішніх справ ЄС у вересні, коли приймалося рішення про розподіл.
"Ми вимагаємо, щоб суд визнав рішення про запровадження обов'язкових квот недійсним. Я вважаю, що квоти безглузді і виконати їх технічно неможливо. Наші слова виявилися виправданими, квоти зазнали фіаско", - сказав журналістам глава словацького уряду Роберт Фіцо.
Як наголошується, Угорщина теж планує оскаржити квоти. Прем'єр-міністр Віктор Орбан заявив у середу, що нібито існує неформальна угода між ЄС і Туреччиною. Згідно з цим договором у майже 500 тисяч біженців планується переселити з Туреччини в ЄС, про що оголосять найближчими днями.
Новий уряд Польщі вважає, що теракти в Парижі показали на необхідність перегляду системи квот.
Згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".