Російські журналісти з "Независимой газеты" написали, що якби щось подібне озвучив якийсь російський чиновник, "з ним би вже вели розмову ввічливі люди з контррозвідки". Але сам міністр оборони вирішив посіяти страх і натякнути, що з Москвою краще говорити, ніж воювати.
Тим часом, у Росії дуже своєрідні погляди на війну на Сході України. Про це сьогодні пише німецьке видання Sueddeutsche Zeitung.
"Їх можна сформулювати так: саме Росія захищається від ворожого НАТО і українського сусіда, якого постійно потрібно стримувати від військових авантюр", - йдеться статті.
Кілька днів тому президент Володимир Путін звернувся до канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Франсуа Олланда з проханням "натиснути на Київ і змусити зробити свої кроки для деескалації конфлікту". Виходить, що саме Москва окупувала Крим і підтримує війну на Сході України, а населення Росії переконують, що нібито саме його і треба захищати від когось.
"Слов'янське братерство Росії і України тепер перетворилося на політично зручну ворожнечу. І навряд чи це зміниться, поки Київ були прихильним до Заходу", - пише німецьке видання, нагадуючи, що українська і російська сторона не так давно запровадили додаткові санкції один проти одного через війну. Крім того, Москва відкликала посла Михайла Зурабова "через надто хороші відносини з президентом Петром Порошенком". А Київ не хоче приймати нового дипломата.
З економічної точки зору обидві сторони не можуть собі дозволити тривалий конфлікт. Низькі ціни на нафту і санкції Заходу обвалили російську економіку. До того ж, Москва сама собі нашкодила, заборонивши імпорт європейських товарів. Ціни на продукти піднялися до надмірно. Тож видання припускає, що росіяни можуть спробувати "переконати" владу змінити свою зовнішню політику.
Тим часом, друг Путіна і колишній міністр фінансів Олексій Кудрін вже закликав Кремль відмовитися від зовнішньополітичних амбіцій заради економіки країни. Але російський президент відкинув цю пропозицію. Кудрін один із небагатьох в Росії, хто чітко пов'язує стан економіки із агресивною поведінкою Москви.
Тим часом, інтерес росіян до подій в Україні падає. За два роки їм набридло стежити за перебігом війни. Наприкінці минулого вересня на екранах Донбас дуже швидко замінила Сирія. На початку конфлікту російські ЗМІ активно говорили про українські події, а зараз інтерес до них теж став помірним.
Соціолог з "Левада-Центр" Олексій Левінсон пояснив, що для росіян було "абсолютно не зрозумілим, як Україна могла обрати Європу і почати віддалятися від Росії". Для них це був "найбільший гріх" з боку українців. Багато хто досі не відмовився від старих радянських уявлень про світ. А будь-яка інформація, яка суперечить картинці російського телебачення, просто відкидається, як неправдива. Для більшості росіян Україна – це країна в постійному хаосі і, як сказав самовдоволено якось прем'єр Дмитро Медведєв, "без промисловості і державності". Тих же в Росії, хто все ж приймає і з розумінням ставиться до західного курсу України, засуджують. Тому насмілюються на це не багато росіян.
Нещодавно видання Gazeta Wyborcza писало, що Росія готується до великої війниі стягує війська до кордону України. Про те, як Москва будує свій "український фронт", написав нещодавно російських тижневик "Ведомости" з посиланням на московського військового експерта Руслана Пухова. Він нагадав, що поблизу північного кордону України розміщені сили створеною рік тому Першої танкової армії. На півдні Росія створює 20-ту армію. Також в планах Москви створити в регіоні ще одну нову армію.
Раніше видання The National Interest писало, що надмірна мілітаризація лише нашкодить боєздатності російської армії через недостатню кількість резервістів та скромні можливості російської економіки.
У березні глава Пентагону Ештон Картер озвучив п'ять глобальних стратегічних проблем для США. На перше місце він поставив Росію. У свою чергу глава МЗС Британії Філіп Хеммонд назвав Росію загрозою і викликом усьому світу.