Про це повідомляє The Guardian з посиланням на два джерела, поінформованих про хід слідства.
Зокрема, вони повідомили виданню, що команда спеціального представника Департамента юстиції Роберта Мюллера вивчає записи щодо нерухомості і фінансові записи Манафорта у Нью-Йорку, а також інформацію про його політичну роботу в Україні.
В період між 2006 і 2013 роками Манафорт придбав три об'єкти нерухомості у Нью-Йорку, зокрема у Trump Tower на Мангеттені. Він сплатив повні суми за них. Але потім списував кошти нібито на погашення іпотечних кредитів на цю нерухомість. Неназваний колишній правоохоронець із США розповів виданню, що це типова тактика для тих, хто намагається приховати походження незаконно отриманих грошей.
Джерела також не розповіли, чи знайшов Мюллер якісь докази, щоб вже звинуватити Манафорта у відмиванні грошей. Але вони зауважили, що спеціальний радник шукає їх, щоб добитися критично важливої співпраці екс-голови виборчого штабу Трампа у російській справі.
"Пол Манафорт не свідок, який співпрацює зі слідством. Ще раз скажу: в дизінформації, яку поширують анонімні джерела, немає ніякої правди", - сказав прес-секретар Манафорта Джейсон Малоні.
Раніше New York Times писало, що у Манафорта є борги перед екс-депутатом з України і російським олігархом. Документи з Кіпру викривають фінансові зв'язки американського політтехнолога в часи роботи в Україні.
Раніше журналісти AP знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" "регіоналів". Як зазначається в матеріалі агентства, мова йде про виплати, здійснені у 2007 і 2009 роках.
21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання американським політтехнологом Полом Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії у Киргизстані.