Правляча партія Греції СІРІЗА вирішила провести свій екстрений з'їзд у вересні, після того, як відбудеться завершення переговорів про новий пакет міжнародної допомоги, повідомляє The Wall Street Journal.
Приблизно 200 членів партії проголосували проти пропозиції негайно проводити з'їзд, "рішення, яке могло б зірвати переговори щодо отримання до 86 мільярдів євро (94 мільярдів доларів) фінансової допомоги".
"Але напружена атмосфера під час зборів партії (які проходили в старому кінотеатрі – ред.) демонструє, що розкол партії неминучий", - вважає автор статті.
"У країні немає демократії", - сказав глава лівого крила партії Панайотіс Лафазаніс. "Якщо ми охарактеризуємо нашу політичну систему, то це - диктатура євро", - заявив він. Лафазаніс закликав партію до підготовки альтернативних рішень "поза межами євро". "Не слухайте тих, хто говорить, що це буде катастрофа", - додав він.
Голова парламенту Зої Константопулу сказав, що СІРІЗА не може взяти на себе відповідальність і голосувати за "нове спасіння" (фінансову допомогу – ред.), тому що греки висловилися на референдумі про скасування домовленостей з кредиторами.
Озвучену напередодні Ціпрасом пропозицію про проведення внутрішньопартійного "референдуму" в кінцевому підсумку вирішили не виносити на голосування.
Видання нагадує, що розкол у партії вибухнув ще в середині липня, коли чверть депутатів партії проголосували проти заходів жорсткої економії, які були умовою для початку переговорів з кредиторами.
У середу, 29 липня, Ціпрас заявив, що через розбіжності в парламентській коаліції на тлі ухвалення угоди з кредиторами в країні можуть пройти дострокові вибори.
Кілька місяців, поки йшли переговори з МВФ і ЄС, Ціпрас і його соратники по СІРІЗА продовжували жорстку риторику щодо умов кредиторів і відмовлялися від угоди з ними. Однак у липні Ціпрас змушений був відступити і погодився на умови кредиторів, які припускали голосування в парламенті за заходи жорсткої економії. Як він сам сказав, що він прийняв угоду, хоча особисто в неї не вірить.
Голосування в парламенті Греції супроводжувалося скандалами та демаршами в партії Ціпраса, які відмовлялися приймати угоду. Кілька десятків його однопартійців саботували голосування, однак рішения вдалося ухвалити завдяки підтримці опозиції.