У березні 2017 року сирійські ВПС тричі застосовували хімічну зброю - нервово-паралітичний газ зарин і хлор. Про це йдеться в доповіді Групи з розслідування та ідентифікації при Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО).
Наголошується, що приблизно о 6:00 24 березня 2017 року військовий літак Су-22, що належить 50-й бригаді 22-ї повітряної дивізії сирійських арабських військово-повітряних сил, що вилітав з авіабази Шайрат, скинув авіабомбу М4000, що містить зарин, у південній частині Лтамени, вразивши не менше 16 осіб.
Також зброя застосовувалося о 15:00 25 березня 2017 року, зазначається у звіті ОЗХО. Вертоліт ВПС Сирії, що вилітав з авіабази Хама, скинув балон у лікарні в Лтамені. Циліндр упав через дах в лікарню, розірвався і випустив хлор, вразивши щонайменше 30 осіб.
Крім того, приблизно о 6:00 30 березня 2017 року військовий літак Су-22, що належить 50-й бригаді 22-ї повітряної дивізії сирійських арабських військово-повітряних сил, що вилітав з авіабази Шайрат, скинув авіабомбу М4000, що містить зарин, у південній частині Лтамени. не менше 60 чоловік постраждали.
Таким чином, всього атак із застосуванням хімічної зброї зазнали 106 осіб.
Раніше повідомлялося, що ОЗХО готує доповідь із зібраними доказами
проти Башара аль-Асада. Його звинувачують у великих хімічних атаках в Сирії. Розслідування є результатом нових повноважень, наданих ОЗХЗ резолюцією ООН 2018 року, в якій закликають "створити механізми для виявлення осіб, винних у застосуванні хімічної зброї в Сирійській Арабській Республіці, шляхом виявлення і надання інформації, потенційно має відношення до походження цього хімічної зброї ". Раніше місії по встановленню фактів ОЗХЗ не мали повноважень визначати вину у нападах із застосуванням хімічної зброї.
У дев'яту річницю початку війни в Сирії США, Франція, Німеччина і Великобританія виступили зі спільною заявою і закликали притягнути диктатора Башара Асада до відповідальності за військові злочини його режиму.
Чотири країни в черговий раз зажадали від Дамаска виконати приписи резолюції №2254 Ради Безпеки ООН, яка передбачає оголошення загальнонаціонального перемир'я, проведення конституційної реформи, звільнення безпідставно затриманих осіб і проведення вільних виборів.