Сінгапур першим дозволив продаж лабораторно вирощеного м'яса

Поділитися
Сінгапур першим дозволив продаж лабораторно вирощеного м'яса
Щорічно у світі вбивають близько 69 мільярдів курей. Екологи називають зростання споживання курятини ключовим фактором вирубки лісів Амазонки.

Сінгапур дозволив американському стартапу Eat Just продавати вирощене в лабораторії куряче м'ясо. Це перше в світі дозвіл на так зване чисте м'ясо, отриманого немає від убитих тварин, передає CNBC .

Продовольче агентство Сінгапуру в середу заявило, що штучна курятина Eat Just відповідає стандартам безпеки для використання в Наггетс, що відкриває шлях до початку комерційного використання продукції американської компанії.

Таке м'ясо виробляється з клітин тварин, вирощених в пробірках на відміну від замінників м'яса на рослинній основі, які виробляються з таких інгредієнтів, як соєві боби. М'ясо від Eat Just "in vitro", "клітинне" або "культивоване". Інвесторів в такі проєкти приваблює те, що в підсумку виходить справжнє м'ясо, але без вбивства тварин або шкоди навколишньому середовищу, зазначає The Financial Times.

Головний виконавчий директор Eat Just Джош Тетрик сказав, що "вперше буде продаватися м'ясо реальних тварин, але при цьому без необхідності вбивати хоч одну тварину або зрубати хоч одне дерево".

Ціни на нагетси будуть відповідати вартості преміальних курок, коли вони почнуть продаватися в ресторанах Сінгапуру "в найближчому часі".

Сінгапур, в якому проживає 5,7 млн осіб, зараз виробляє всього близько 10% необхідних жителям харчів, а решту імпортує.

За даними ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН), курятина займає друге місце у світі за обсягом виробництва серед м'яса після свинини. Щорічно побивається близько 69 мільярдів курей. Птахи споживають велику кількість корму, в якому соєві боби є провідним компонентом, і захисники навколишнього середовища вказують на зростання споживання курятини як на ключовий фактор вирубки лісів Амазонки.

За останні три роки МХП Косюка повинен був сплатити 146 млн дол. Податку на прибуток, а сплатив лише 10 млн. Юлія Самаєва в статті "Кури не клюють" пояснює, чому найбільший український виробник і експортер курятини уникає сплати податків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі