Сильніше тиснути на Москву Берліну заважає патологічний страх Німеччини перед Путіним – Мельник

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Сильніше тиснути на Москву Берліну заважає патологічний страх Німеччини перед Путіним – Мельник © unsplash/christianlue
Це почуття знаходить відображення й у позиції Берліну щодо «Північного потоку-2».

Німеччина, з одного боку, добре обізнана про загрозу, яку становить для України Росія, а з іншого німецький політикум нічого не пропонує задля реального гарантування нашої безпеки. І це один з головних викликів у двосторонніх відносинах Києва та Берліна, який був, є, і, ймовірно, ще певний час залишатиметься, наголошує в інтерв’ю ZN.UA посол України Андрій Мельник.

Як член НАТО Німеччина має засоби розвідки і добре обізнана про безпрецедентні масштаби пересування і скупчення російських військ вздовж українських кордонів, розуміє реальний рівень загроз, добре бачить, що Росія загрожує Україні і зі сходу, і з півдня, і вже з півночі

« Але в Берліні при цьому чомусь забувають, що не лише застосування збройної сили, але так само і погроза її використання – заборонена Статутом ООН (ст. 2(4)) як грубе порушення міжнародного права, що тягне за собою дуже серйозні юридичні наслідки», - пояснює посол.

Німеччина відмовляється визнавати очевидний факт: лише завдяки членству в НАТО – єдиній дієвій міжнародній організації колективної оборони, Україна може гарантувати свою безпеку, наголошує Мельник.

«Наші німецькі партнери не наважуються визнати, що лише завдяки нашому членству в Альянсі можна було б також покласти край усім цим нескінченим погрозам з боку Росії не лише в бік Києва, але  так само й іншим серйозним ризикам щодо самої Німеччини, котрі, можливо, сьогодні ще не відчуваються так гостро, але з часом можуть виникнути», - додає він.

На думку дипломата, єдиною справжньою причиною відмови Берліна надавати Києву оборонне озброєння, набагато сильніше тиснути на росіян у ролі посередника і задіювати увесь інструментарій важелів впливу на Москву, включно із зупинкою «Північного потоку- 2», є патологічний страх Німеччини перед президентом РФ Владіміром Путіним.

«Страх спровокувати Росію на щось таке, що, на думку самих німців,  може стати для насильницького режиму Кремля приводом для масштабного застосування зброї і реалізації інших апокаліптичних сценаріїв», - пояснює Мельник.

Навіть перед загрозою повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Німеччина не тільки продовжує вперто відмовляти нашій країні в постачанні оборонної зброї, а й блокує отримання Києвом озброєння, вже купленого і оплаченого через відповідну структуру НАТО, заодно гальмуючи як надання Україні ПДЧ, так і її подальше зближення з Альянсом. Чи варто очікувати на зміну позиції Берліна з новим канцлером – Олафом Шольцем? Чи має німецька сторона пропозиції, як Україні захищатися від Росії без зброї та НАТОвської парасольки? Про це й не тільки ви дізнаєтеся з другої частини інтерв’ю посла України у ФРН Андрія Мельника – «Україна не дозволить нікому – ані ворогам, ані нашим партнерам – викручувати собі руки», яке взяла Тетяна Силіна.

Перша частина інтерв'юза посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі