Швейцарія згодна брати участь у розподілі біженців по Європі

Поділитися
Швейцарія згодна брати участь у розподілі біженців по Європі Швейцарія може брати участь у квотах біженцям © EJPD, Sebastian Magnani
У Швейцарії при цьому хочуть брати участь у прийнятті рішень.

Швейцарія згодна приєднатися до європейського механізму розподілу біженців, повідомляє ТАСС з посиланням на одночасно президента Швейцарської конфедерації та начальника федерального департаменту юстиції і поліції Сімонетту Соммаругу.

"Федеральні збори (парламент) прийняли напередодні важливе рішення послати сигнал про готовність Швейцарської конфедерації приєднатися до європейського механізму розподілу біженців за умови, що Швейцарія буде брати участь у прийнятті рішень. На міграційну кризу не існує національної відповіді, розв'язання кризи може бути тільки європейським", - сказала вона на зустрічі глав МВС Євросоюзу з міграції.

Швейцарія не є членом Євросоюзу, але входить в Шенгенську угоду, яка через напливу біженців в Європі отримала серйозне випробування на міцність, оскільки цілий ряд країн Шенгену, включаючи Німеччину, періодично блокує вільне пересування на кордонах з метою перевірок біженців.

Напередодні повідомлялося, що країни ЄС погодяться розподіляти 120 тисяч біженців на добровільній основі.

Передбачається, що квоти залишаться, однак рішення про прийняття біженців буде прийматися на "добровільній основі". Також передбачається, що для деяких країн квоти будуть занижені.

Раніше Рада ЄС вже розходилась без узгодження розподілення 120 тисяч біженців через кілька країн. Зокрема, проти квот на біженців виступають переважно країни Східної Європи - Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща, Румунія і т. д. Поки що країнам ЄС вдалося розподілити за квотами тільки 40 тисяч біженців. Як відомо, в ЄС угоди приймаються консенсусом урядів всіх країн Євросоюзу, потім рішення повинно бути схвалено національним парламентом.

Квотний перерозподіл 120 тисяч мігрантів є лише з одним інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу (Італії, Франції, Німеччині, Угорщині тощо) в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу від 800 тис. до 1 млн біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччини. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

У Німеччині вже назвали перерозподіл згаданих вище 160 тисяч біженців "краплею в морі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі