Швейцарія платитиме біженцям з України за повернення додому

Поділитися
Швейцарія платитиме біженцям з України за повернення додому © Кабмін
Сума виплати може досягати чотирьох тисяч доларів на людину.

Уряд Швейцарії в п’ятницю «взяв до відома» попередній план виїзду українських біженців із захищеним статусом (так званий статус «S»), пише Swiss Info.

Водночас уряд не прийняв жодного конкретного рішення щодо скасування цього статусу.

Швейцарія активувала статус захисту «S» у березні 2022 року, аби максимально швидко та без бюрократичних перешкод надати притулок українцям, які тікали від війни. Цей статус не передбачає  дозвіл на довгострокове перебування у Швейцарії.

У листопаді минулого року уряд вирішив не скасовувати статус захисту «S» до березня 2024 року, якщо ситуація в Україні не стабілізується на довгостроковій основі. Найближчими тижнями продовження терміну захисту буде ухвалене знову.

Згідно з останніми даними, 65 650 українців зараз мають статус S у Швейцарії. Термін дії цього статусу закінчився у 16 ​​869 осіб.

Наразі неможливо передбачити, коли закінчиться війна в Україні і біженці зможуть безпечно повернутися додому, йдеться в урядовому прес-релізі. 

МЗС Швейцарії окремо наголошує, що заяви ЗМІ про те, що Швейцарія хоче нібито швидко позбутися українців, є неправдивими і вводять в оману. Федеральна рада неодноразово підтверджувала, що планує зберегти статус захисту доти, доки особи з України потребуватимуть захисту.

Разом із тим,  Державний секретаріат з питань міграції (SEM) у співпраці з кантонами склав попередній план реалізації скасування статусу «S», який слугуватиме основою для майбутніх політичних рішень.

Передбачається, що статус «S» буде скасовано через два-три роки після початку війни, тобто в 2024 або 2025 роках, і майже 70 тисяч українців зможуть повернутись додому.

Передбачається, що 80% з них залишать країну добровільно: більшість – це сім’ї, які були розділені через те, що чоловіки залишилися в Україні. Крім того, вони мають біометричний паспорт і тому не потребують візи чи заміни проїзного документа.

Решті 20%, або орієнтовно 14 тисяч осіб, може бути продовжено термін перебування. Очікується, що цей відсоток буде різним залежно від тривалості війни та ступеня руйнувань в Україні. 

Що довше перебування у Швейцарії, то менша ймовірність того, що людина захоче виїхати за власним бажанням, йдеться в плані. Крім того, після п’яти років безперервного перебування вони можуть отримати швейцарський дозвіл B, дійсний протягом п’яти років.

Таким чином, у звіті робиться висновок, що необхідно зробити все можливе для заохочення добровільних від’їздів. Час відправлення не має бути ані надто коротким, щоб можна було спланувати логістичне повернення, ні надто довгим, щоб не спонукати людей відкладати його.

Для цього план передбачає часові рамки від шести до дев’яти місяців.

Ситуації вразливих людей розглядатимуться в кожному окремому випадку, тоді як загальна процедура відбуватиметься за принципом повернення шукачів притулку.

Як передбачено у плані, добровільні виїзди повинні здійснюватися самостійно і наземним транспортом. Примусове повернення повітрям має бути крайнім заходом. Особливі випадки, які вимагають спеціальної підтримки, для приблизно тисячі неповнолітніх без супроводу, приблизно 1,6 тисячі осіб старше 75 років та людей з проблемами здоров’я, розглядатимуться окремо.

Для заохочення біженців не чекати завершення терміну дії статусу захисту, уряд пропонує впровадити одноразову фінансову допомогу.  Заплановані суми коливаються від 1000 до 4000 швейцарських франків (1090 і 4355 доларів США) на особу залежно від терміну відправлення.

Швейцарія надає українським громадянам, які прибули через війну, щомісячні виплати у розмірі 1573,39 франків (еквівалент 1655 євро) на кожну людину. Однак ця сума не видається на руки, а перераховується до кантона, де надано притулок біженцю. Ці гроші використовуються для покриття всіх витрат, пов'язаних із проживанням та харчуванням українців. 

Федеральна рада Швейцарії 29 вересня схвалила пакет на майже 110 мільйонів доларів (100 млн швейцарських франків), спрямований на допомогу в розмінуванні цивільних і сільськогосподарських територій України та сприяння відбудові. Підтримка розрахована на чотири роки

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі