Президент Швейцарії розповів, чи планує його країна скоротити підтримку для українських біженців

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Президент Швейцарії розповів, чи планує його країна скоротити підтримку для українських біженців © newsru.com
Ігнаціо Кассіс також пояснив, скільки коштує федеральному бюджету Швейцарії українська програма.

Ще зовсім недавно значна частина швейцарців навіть гадки не мала, де розташована Україна. Однак з початком вторгнення Росії українські біженці, на відміну від сирійських чи боснійських, на диво швидко отримали право на перебування у Швейцарії з дозволом на роботу, отриманням соціальної  допомоги, а також з можливістю освіти. Щоб оперативно допомогти українським біженцям, уряд Швейцарської Конфедерації активував статус S. Про особливості програми для біженців з України в інтерв'ю ZN.UA розповів президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс, з яким поговорив Василь Зоря.

«Уже через кілька днів після вторгнення Росії в Україну усім стало зрозуміло, що значна кількість ваших людей буде змушена залишити Батьківщину. Щоб допомогти їм оперативно, уряд Швейцарської Конфедерації активував так званий статус S», - пояснив Кассіс.

За його словами, цей статус передбачає особливе право для перебування на території Швейцарії, розроблене після воєн у колишній Югославії. Його першочерговою метою було швидке та без бюрократичних зволікань прийняття великої кількості переміщених осіб, щоб не перевантажувати систему надання притулку.

«Час показав, що це було правильне рішення. Тепер українські біженці можуть прибувати до нас, водночас, еміграційні органи мають змогу також розглядати заяви про надання притулку від людей з інших країн походження», - уточнив президент Швейцарії.

Також Кассіс розповів, скільки коштує федеральному бюджету українська програма, оскільки біженці стурбовані, чи не збирається країна скоротити фінансову підтримку на майбутнє.

«Щомісяця уряд Швейцарії перераховує кантонам 1 500 швейцарських франків на особу зі статусом S. Ці гроші використовують на проживання, медичне обслуговування та інші послуги. Уряд Швейцарії несе витрати на транспорт до федерального центру надання притулку, а також витрати на проїзд із залишених домівок до виділеного житла», - пояснив Кассіс.

«Надзвичайно важливо, щоб прибулі по можливості швидко вивчили одну з наших національних мов, щоб вони могли тут орієнтуватися», - додав президент Швейцарії.

За його словами, для цього кантони отримали одноразову виплату з федерального бюджету в сумі три тисячі швейцарських франків на організацію мовних курсів для українських біженців.

Раніше повідомлялося, що міністр юстиції Швейцарії Карін Келлер-Суттер провела черговий раунд консультацій з роботодавцями та кантонами на тему активізації зусиль із трудової інтеграції українських біженців.

Міністр зазначила, що не кожен український біженець захоче залишитись у Швейцарії на довгострокову перспективу, але треба докласти всіх зусиль, щоб дати роботу тим, хто хоче її отримати

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі