Потрібно дати роботу тим українським біженцям, хто хоче її отримати – міністр юстиції Швейцарії

Поділитися
Потрібно дати роботу тим українським біженцям, хто хоче її отримати – міністр юстиції Швейцарії © Ковальчук Віктор / УНІАН
Поки що ж із 31 тисячі працездатних біженців роботу змогли знайти близько 1500.  

Міністр юстиції Швейцарії Карін Келлер-Суттер провела днями черговий раунд консультацій з роботодавцями та кантонами на тему активізації зусиль із трудової інтеграції українських біженців, повідомляє swissinfo.ch.

Міністр зазначила, що не кожен український біженець захоче залишитись у Швейцарії на довгострокову перспективу, але треба докласти всіх зусиль, щоб дати роботу тим, хто хоче її отримати. І саме тому швейцарський уряд виділяє по 3000 швейцарських франків/долларів на кожного біженця з метою відвідування ними мовних курсів.

Уточнимо, що з 57 000 біженців, які прибули до Швейцарії з України, 31 000 осіб перебувають у працездатному віці. На даний момент кантони видали не менше ніж 1500 дозволів на роботу.

Найбільше дозволів на роботу українцям видав поки що кантон Цюріх (256), за ним слідують Ааргау (201), Берн (144) та Тургау (140). Більшість біженців йдуть на роботу в готельний бізнес, у сферу IT, у сільське господарство та у сферу освіти.

Схоже, основна робота із працевлаштування українських біженців у Швейцарії ще попереду.

Згідно з опитуваннями, повернутися з-за кордону при першій нагоді готові 57% респондентів, а 19% ще не ухвалили рішення.

Водночас, досить велика кількість українців – 82% – вірять у те, що Україна здатна відобразити наступ Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі