Штам коронавірусу "дельта", що вперше був зафіксований у Індіїї, потрапив вже у 92 країни, заявила під час брифінгу в понеділок, 21 червня експертка ВООЗ Марія ван Керкхове. Вакцини залишаються ефективним методом протидії і для цього штаму, але лише за умови повного завершення курсу вакцинації.
За її словами, штам "дельта" викликає "особливу стурбованість, оскільки більш заразний і швидко поширюється світом".
На основі попередніх свідчень відомо, що зараження цим варіантом збільшує ризик госпіталізації. Водночас доказів того, що новий штам смертельніший, немає. "Ми знаємо, що в одному дослідженні, нещодавно з’явилося припущення про підвищений ризик госпіталізації, але це попередня робота, яка проводиться в одній країні і вимагає подальшого вивчення, щоб краще зрозуміти наслідки і серйозність", - розповіла експертка.
Існуючі щеплення проти COVID-19 як і раніше ефективні і можуть захистити і від хвороби, викликаної новим варіантом коронавірусу, хоча не всі з них однаково справляються з ним, зауважила вона. "Деякі вакцини менш ефективні проти варіанта "дельта", проте в будь-якому випадку допомагають запобігти важкому протіканню захворювання і смертності", - підкреслила Керкхове.
Варіант коронавірусу, який отримав найменування "дельта", виявили в Індії в жовтні минулого року. З того часу він поширився по всьому світу, його виявляють і в Україні.
Нагадаємо, що у Індії, у штаті Махараштра, було виявлено 20 випадків інфікування новим штамом коронавірусу Delta-plus. Влада штату переконує, що новий штам сьогодні викликає зацікавлення у дослідників, проте його поки не класифікували як такий, що викликає занепокоєння.
Раніше повідомлялося, що у В'єтнамі виявили новий варіант коронавірусу, який вважають гібридом двох штамів, що вперше зафіксували у Великій Британії та Індії.