Щоб не казали у США, але більшість російського палива продається вище цінових обмежень – ЗМІ

Поділитися
Щоб не казали у США, але більшість російського палива продається вище цінових обмежень – ЗМІ © depositphotos / FlyOfSwallow
Дані агентства Argus Media свідчать, що цінова стеля «пробита»

Більшість російських експортних поставок палива з Балтійського і Чорноморського регіонів зараз коштують вище верхньої межі, встановленої в лютому коаліцією на чолі з країнами G7. Це обмеження, введене через рік після вторгнення Росії в Україну, мало обмежити доходи Москви для продовження війни. 

Про зростання цін на російське паливо свідчать дані агентства Argus Media, що займається моніторингом цін. Зростання відбувається на тлі зростання світових цін на паливо іншого походження на тлі високого попиту і низького рівня запасів, зазначає Reuters. 

Дані Argus показують, що ціни на дизельне паливо, газойль, нафту і мазут російського походження, що відвантажуються в Чорноморському і Балтійському регіонах, за останні тижні перевищили ці верхні межі. Нижче верхньої межі в 100 доларів за барель залишається лише бензин російського походження. Російська нафта марки Urals також торгується вище встановленого коаліцією верхнього цінового ліміту в 60 доларів за барель.

Країни G7, Європейський Союз та Австралія встановили граничні ціни на російське дизельне паливо та інші види палива, щоб забезпечити його постачання на ринки, але одночасно обмеживши доходи Москви. Суднам ЄС забороняється перевозити паливо російського походження, за винятком випадків, коли продукція купується за ціною, не вищою за узгоджену коаліцією. 

Коаліція встановила верхню межу ціни в 100 доларів за барель на продукти, які продаються за ціною вище ціни нафти (в основному дизельне паливо) та і 45 доларів за барель на продукти, які продаються за ціною нижче ціни нафти (мазут).

Раніше Сполучені Штати заявили, що впевнені у дії обмеження ціни на російську нафту, що було встановлене G7 та партнерами – попри нещодавнє зростання цін. 

Також повідомлялося, що адміністрація президента США Джо Байдена готова посилити роботу із західними торговими домами, страховиками і власниками танкерів, щоб нагадати про необхідність дотримуватися встановленого G7 граничного рівня цін на російську нафту.

Нагадаємо, що морські перевезення нафти в Росії за чотири тижні до 30 липня впали до мінімуму з початку січня, а доходи російського бюджету від нафтогазового комплексу впали у першому півріччі на 47%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі