США, як і раніше, вважають, що обмеження ціни на російську нафту працює

Поділитися
Вашингтон та його партнери працюють над тим, щоб запобігти будь-яким спробам ухилитися від санкцій.

Сполучені Штати, як і раніше, впевнені, що обмеження ціни на російську нафту, встановлене G7, працює на скорочення доходів Москви і стабілізацію енергетичних ринків, попри нещодавнє зростання цін. Про це заявив високопоставлений представник американського Мінфіну, повідомляє Reuters.

В.о. помічника держсекретаря США з питань економічної політики Ерік Ван Ностранд привітав обмеження цін як успішну частину багатостороннього режиму санкцій проти РФ, і заявив, що Вашингтон та його партнери працюють над тим, щоб запобігти будь-яким спробам ухилитися від санкцій.

"Наш підхід завдав удару в саме серце найважливішої “дійної корови” Кремля. До війни доходи від продажу нафти становили близько третини всього російського бюджету, але у 2023 році ця цифра впала лише до 25%", - сказав він. 

У грудні минулого року G7, ЄС та Австралія запровадили обмеження на експорт російської нафти морем на рівні 60 доларів за барель у відповідь на війну Росії проти України. Обмеження забороняє західним компаніям надавати такі послуги, як транспортування, страхування та фінансування для нафти, проданої за ціною, вищою за верхню межу.

Ван Ностранд зазначив, що російські дані свідчать про те, що доходи федерального уряду від продажу нафти в першій половині 2023 року були майже на 50% нижчими, ніж роком раніше, а нафта РФ торгується зі  значною знижкою до нафти марки Brent.

За його словами, російські чиновники також скаржилися на вплив стелі цін, і Кремль був змушений розглянути питання про підвищення податків на експортерів нафти для збільшення доходів, що може послабити довгострокові перспективи нафтової галузі.

Ностранд зазначив, що середня ціна на російську нафту марки Urals коливається на рівні 60 доларів США, що є верхньою межею ціни, незважаючи на поширені очікування, що ціна зросте у другій половині 2023 року, і попри нещодавнє підвищення цін.

Цього тижня Міністерство фінансів Росії заявило, що в липні нафта марки Urals торгувалася в середньому по $64,37 за барель порівняно з $55,28 за барель у червні.

Світові ціни на нафту в останні тижні перевищили 80 доларів за барель після того, як Саудівська Аравія заявила, що скоротить видобуток у липні, на додаток до ширших скорочень, оголошених країнами ОПЕК+. Раніше цього року Китай пообіцяв вжити заходів для відновлення економічного зростання, що також збільшило прогнози щодо підвищення цін у найближчі місяці, як і недоінвестування американських нафтовидобувних компаній на початку року. 

Ностранд зазначив, що верхня межа цін продовжує обмежувати російські доходи, водночас надаючи "покупцям, які не входять до коаліції, додаткові важелі впливу для ведення переговорів про зниження цін".

За його словами, будь-які інвестиції російського уряду в так званий тіньовий флот, що використовується для транспортування нафти, або у власні страхові компанії з метою продажу за цінами, вищими за верхню межу, виснажують кошти, доступні для підтримки війни проти України.

Російська нафта, що продається поза межами G7, все ще продається зі значною знижкою відносно нафти марки Brent, а пропускна спроможність судноплавства обмежує обсяг бізнесу, який Росія може вести за межами G7.

"Країни з низьким рівнем доходу були бенефіціарами цієї стабільності, оскільки продовжують імпортувати російську нафту зі знижкою, яку G7 більше не купує, або отримують вигоду від загальних нижчих світових цін на нафту", - сказав Ван Ностранд.

Проте Вашингтон розуміє, що ринки можуть швидко змінюватися, і Росія продовжуватиме спроби ухилитися від цінового обмеження.

"Ми продовжуємо пильно стежити за нафтовими ринками, і вся коаліція зосереджена на виконанні наших санкцій", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Джо Байдена готова посилити роботу із західними торговими домами, страховиками і власниками танкерів, щоб нагадати їм про необхідність дотримуватися встановленого G7 граничного рівня цін на російську нафту.

«Хто допомагає Росії обходити нафтові санкції, в тому числі і за рахунок України?»  і чому повністю прибрати російське паливо з ЄС та України поки не вдалося - у статті Артема Куюна та Івана Марченкова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі