Прессекретар Білого дому Джен Псакі розповіла, що США перекидають в Європу три тисячі своїх військових для того, аби підготуватися до будь-яких непередбачуваних подій на тлі загрози російського вторгнення в Україну, а також щоб заспокоїти своїх європейських союзників. Про це вона зазначила під час останнього брифінгу.
"Збільшення чисельності сил як частина цієї готовності. Це зроблено для того, щоб заспокоїти наших союзників, перед якими, як я вже сказала, у нас є священний обов'язок", - сказала вона.
За словами Псакі, військові, як вже скоро прибудуть в Європу, навчені виконувати різні завдання, в тому числі й стримувати агресію. Проте вони не братимуть участі в будь-яких військових діях в Україні, якщо такі виникнуть.
Прессекретар Білого дому також зазначила, що деякі країни-члени НАТО також нещодавно повідомили про пересування військ. Йдеться про Велику Британію, Францію, Іспанію, Данію і Нідерланди.
Нагадаємо, 2 лютого в Пентагоні підтвердили, що США найближчим часом своїми силами посилять східний фланг НАТО. Вашингтон перемістить в Румунію тисячу солдатів з Німеччини, а після цього відправить ще дві тисячі військових зі Штатів у ФРН та Польщу.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".