Що Китай намагається приховати про коронавірус — The Washington Post

Поділитися
Що Китай намагається приховати про коронавірус — The Washington Post © The Nation
Китайську журналістку, яка висвітлювала ситуацію в охопленому пандемією COVID-19 Ухані, засудили до чотирьох років в'язниці.

Що Китай намагається приховати? Саме це питання виникає після рішення Пекіна притягнути до кримінальної відповідальності 37-річну журналістку Чжань Чжан, яка висвітлювала ситуацію в охопленому пандемією Уханю, розміщуючи короткі відео про поширення хвороби на першій стадії глобальної пандемії. Жінку засудили до чотирьох років в’язниці. Її затримали, як і кількох інших китайських журналістів, які намагалися розповісти детальніше про спалах хвороби в Ухані. Чжан звинуватили  "у пошуках приводів для суперечок". Це очікуване звинувачення з боку влади Китаю з метою придушити інакомислення, пише The Washington Post.

Чжан - колишній юрист, провела три місяці в Ухані та опублікувала 122 відео на YouTube, перше з яких вона назвала "Моє право на свободу слова". Вона прибула до міста 1 лютого, і її перше враження супроводжувалося справжнім шоком.

«Не було жодної душі. Таке враження, ніби я потрапила на знімальний майданчик одразу після закінчення зйомок і всі покинули його. Світ здавався несправжнім", - сказала журналістка.

Вона поїхала туди, почувши, що люди в Ухані почуваються покинутими. Її записи підтвердили хаос у лікарні. Коли співробітник служби безпеки побачив її і наказав припинити зйомки, вона вирішила зробити більше – почати подорожувати постраждалим містом у лютому та березні, викладаючи свої відео в Інтернеті, щоб усі бачили.

Її повідомлення настільки стурбували владу, що журналістку заарештували. У в'язниці вона оголосила голодування на знак протесту.

«Епідемічна реакція Китаю була відкритою і прозорою на кожному кроці. Інформація є чіткою, і факти говорять самі за себе», - сказав 23 вересня прес-секретар Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь.

Якщо все дійсно прозоро, то чому затримано ще трьох китайських журналістів?

Протягом останніх місяців Китай наполягав на тому, що лідер Сі Цзіньпін вів героїчну кампанію з метою зупинки вірусу. Насправді чиновники в Ухані намагалися заблокувати інформацію про нову хворобу в грудні 2019 року, і коли вісім лікарів висловили занепокоєння щодо раніше невідомого вірусу, їм було оголошено догану за поширення неправдивих чуток.

На початку січня відбулася друга спроба приховати інформацію, оскільки місцевий та національний китайські уряди фактично мовчали, поки вірус вже поширювався. Найвищі посадові особи Китаю, включаючи самого Сі Цзіньпіна, ще на початку місяця знали про поширення хвороби серед людей, але публічно нічого не заявляли до 20 січня. Офіційна кількість смертей від коронавірусу в Китаї, здається, є заниженою. Нещодавно китайські чиновники почали говорити про те, що новий вірус насправді вперше з’явився за межами Китаю.

Що ж тоді намагається приховати Пекін? Незалежне та прозоре дослідження походження вірусу є необхідним моментом для успішної підготовки та запобігання майбутній пандемії. Арешт китайських журналістів викликає глибокі сумніви щодо того, чи дійсно можна довіряти Китаю у проведенні відкритого та чесного розслідування, резюмує видання.

Спалах коронавірусного захворювання COVID-19 було зафіксовано в китайській провінції Ухань у грудні 2019 року. Всесвітня організація охорони здоров'я визнала епідемію пандемією в березні 2020 року.

Відзначимо, що влада Уханя приховувала важливу інформацію про епідемію, включаючи кількість інфікованих та померлих, а також дані про шляхи поширення коронавіруса.

Через рік після початку пандемії Пекін дозволив команді експертів ВООЗ відвідати Ухань для проведення епідеміологічного розслідування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі