Сербія не є прихильником України, що підтверджують її голосування в ООН та РЄ – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Сербія не є прихильником України, що підтверджують її голосування в ООН та РЄ – експерт Голосування Сербії в ООН та РЄ щодо українських питань чітко показує її ставлення до нашої країни. © expert.ru
Сербія у своїй політиці у відносинах з Україною буде діяти з оглядкою на РФ.

Виснажена постімперськими комплексами Сербія, яка розривається між Росією і Євросоюзом, ніколи не була прихильником України. І на словах підтримуючи Київ, на ділі Белград грає в команді Москви. Про це у своїй статті для "DT.UA" пише експерт Володимир Кравченко. За його словами, справа не тільки в тому, що Сербія не приєдналася до санкцій ЄС проти Росії.

Щоб переконатися у проросійській політиці Белграда щодо нашої країни, досить подивитися на голосування сербської делегації в ООН і Раді Європи, зазначає автор.

У березні 2014 р. серби вийшли з залу в момент голосування резолюції Генасамблеї ООН щодо територіальної цілісності України, а в грудні 2016 р. вони проголосували проти резолюції ГА ООН "Становище з правами людини в автономній Республіці Крим і р. Севастополь (Україна)".

При недавньому голосуванні в Комітеті міністрів Ради Європи рішення щодо ситуації в Україні, в якому Росію визнали відповідально. за впровадження Мінських домовленостей, сербська делегація утрималася при голосуванні. Так само як і в травні, коли Комітет міністрів Ради Європи приймав рішення по ситуації в АРК і Севастополі (Україна), у якому РФ закликали виконувати свої зобов'язання у сфері прав людини та припинити репресії.

Крім того, пише експерт, з вуст представників сербського керівництва за останній час жодного разу не прозвучали слова про підтримку територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Він зазначає, що це дивна позиція для країни, на міжнародній арені, яка активно виступає проти визнання незалежності Косово і домагається від своїх партнерів підтримки територіальної цілісності.

Україна, за його словами, на шкоду своїм відносинам з ЄС, не визнає незалежність Косова й не голосує за резолюції в міжнародних організаціях, які навіть опосередковано стосуються визнання цього регіону. Українські парламентарії не їздять до своїх колег в Косово. У той же час у Белграді не звертають уваги на візити сербських політиків і парламентаріїв в окупований Крим. Більше того, у вересні сербське міністерство освіти офіційно підписало угоду про співпрацю з Міжнародним дитячим центром "Артек", який знаходиться в окупованому Криму. В очах українців Сербія виглядає інструментом Кремля в дестабілізації Балкан зокрема і Європи в цілому, резюмує автор статті.

Хоча Белград не має наміру далі роздмухувати конфлікт, який розгорівся між нашими країнами нещодавно, українцям не варто плекати ілюзій - Сербія своєї політики у відносинах з Україною буде діяти з оглядкою на Росію.

Детальніше про відносини Сербії та України, а також про нещодавній дипломатичний скандал між двома країнами, читайте в статті "Як слово посла відгукнулося" автора Володимира Кравченка для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі