Заступник міністра праці та соціальної політики Сербії Ненад Іванішевіч заявив, що Белград може направити збройні сили на кордон з Угорщиною для припинення можливості зворотного потоку мігрантів, передає агентство Tanjug.
"Ми не будемо приймати всіх людей, які перейшли в Угорщину. Якщо потрібно, і Сербія поставить армію на кордон. Ми не приймемо число біженців, яке Угорщина повертає. Це наша позиція, і всі повинні її знати", - сказав Іванішевіч.
За його словами, Угорщина повинна повертати біженців в Грецію, якщо хоче від них позбутися, так як це перша країна їхнього в'їзду в Європейський союз.
У свою чергу, міністр праці і соціальної політики Сербії Александар Вулин зазначив, що Белград не має наміру пускати назад біженців, які зможуть перетнути кордон з Угорщиною.
Він повідомив, що біженці, які не зуміють перейти кордон і опиняться в стані невизначеності, зможуть повернутися в Сербію і потрапити в центр тимчасового утримання.
"Ми нікого не будемо насильно утримувати на нашій території, але й не дозволимо іншим країнам насильно і незаконно відправляти кого-небудь назад в нашу країну", - сказав Вулин.
На питання про те, що буде з такими мігрантами, Вулин заявив, що це питання виходить за рамки відповідальності Сербії.
"Якщо вони вже на території Угорщини, ми очікуємо від угорської держави належного ставлення до них", - додав він.
14 вересня Угорщина закрила кордон із Сербією з-за напливу мігрантів. Поліція Угорщини оточила залізничний перехід у міста Роско на угорсько-сербському кордоні, де зафіксовано особливо великий наплив мігрантів.
Як і інші європейські країни, Угорщина зіткнулася з великим напливом біженців, 25 серпня в країні зафіксували рекордне число мігрантів - 2,5 тисячі осіб, а в цілому кордон Угорщини в цьому місяці перетнули 34 тисячі осіб. На наступний день угорська поліція застосувала сльозогінний газ проти мігрантів на кордоні.
Біженці прибувають в Угорщину з метою потрапити до країн Західної Європи, в першу чергу, в Німеччину та Австрію. У зв'язку з цим прем'єр Угорщини Віктор Орбан закликав Берлін і Відень закрити кордони для мігрантів. На думку Орбана, обидві держави повинні "ясно сказати", що вони не стануть приймати біженців, інакше в Європу будуть і далі приїжджати "мільйони людей".
13 липня в Угорщині офіційно почалося будівництво 4-метрової стіни на кордоні з Сербією з метою зупинити приплив мігрантів, що намагаються потрапити в Євросоюз через південний кордон країни. З критикою законопроекту виступили ООН, Єврокомісія та Рада Європи, які стверджують, що ця ініціатива ставить під загрозу захист біженців.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.