"Ми пишемо, щоб закликати вас дотримуватися всіх американських санкцій, але також щоб наголосити, що ми будемо вважати особливо тривожним, якщо ви будете намагатися уникнути або підірвати американські статути. По-друге, вони були передані протягом декількох років переважною більшістю голосів обох партій - в тому числі і в деяких випадках через одноголосний прохід Сенату, і Конгрес зобов'язаний забезпечити їх реалізацію", - йдеться у листі.
Зазначено, що окрім Круза лист підписали сенатори Марко Рубіо, Майк Лі, Том Баттон, Девід Пердью, Бен Сассе, Стів Дейнс, Майк Ензи, Майк Раундс та Ден Салліван.
"Ці закони були ухвалені Конгресом, підписані президентом Обамою, і будуть виконуватися президентом Трампом. Лідери Конгресу обох сторін взяли тверду позицію на їхню підтримку. Вони не є політикою одного боку або однієї галузі, але вважаються і довгостроковою політикою Сполучених Штатів, вираженою Конгресом. Будь-яка спроба ухилитися від них або підірвати їхню місію могла б швидко прискорити дії Конгресу в координації з іншими елементами уряду США, щоб забезпечити їхню цілісність", - додали сенатори у своєму зверненні.
Іран зіткнувся із проблемою санкцій з боку США після того, як 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерану. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї.
Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.
Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.
Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.
Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп направив попередження лідеру Ірану Хасана Рухани; він зажадав від іранського президента ніколи більше не загрожувати Сполученими Штатами, погрожуючи наслідками.
Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".