SCMP: В Японії схвально оцінили поїздку прем’єра Кішіди в Україну, він планував її давно

Поділитися
SCMP: В Японії схвально оцінили поїздку прем’єра Кішіди в Україну, він планував її давно © Суспільне мовлення
Візит японського прем’єра в Київ посилає важливий сигнал перед самітом G7, який наступного місяця пройде в Хіросімі.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда несподівано приїхав в Україну цього тижня. І цей його вчинок отримав широку підтримку вдома. Оглядачі пишуть, що це був «необхідний крок» перед проведенням саміту G7 в Японії наступного місяця.

Західні лідери теж привітали переговори прем’єр-міністра Фуміо Кішіди з президнетом Володимиром Зеленським, які певною мірою відвели увагу від зустрічі лідера Китаю Сі Цзіньпіна з Владіміром Путіним в Москві в той же час, - пише гонконгське видання South China Morning Post.

«Гадаю, Кішіда здійснив поїздку з двох причин. По-перше, Японія готується до головування на зустрічі G7. І Україна буде головною темою розмов. Після того, як президент США Джо Байден відвідав Київ цього року, японський лідер став єдиним лідером G7, який цього не зробив», - прокоментував професор міжнародних відносин токійського відділення Університету Тeмпл Джеймс Браун.

Видання пише, що прем’єр-міністр Японії давно хотів відвідати Київ. І певні плани були ще минулого року, однак, їх не вдалося втілити.

«З наближенням саміту це стало трішки соромно. Сама поїздка - це вже важливий індикатор японської підтримки. Але додаткова допомога, про яку оголосив Кішіда, вражає», - додав Браун.

Прем’єр-міністр Японії оголосив про виділення 5,5 мільярдів доларів додаткової фінансової допомоги для Києва, а також про передачу нелетального військового обладнання на 30 мільйонів доларів включно з медичними засобами, шоломами і спецтехнікою для виявлення і нейтралізації мін. Втім, немає жодних ознак того, що Токіо збирається забезпечити Україну чимось більш потужним для протистояння вторгненню Росії. Аналітики зауважують, що інші союзники знають про особливі політичні умови, які Японії потрібно врахувати. Зокрема, це стосується обмежень, які накладає пацифістська конституція країни. Тож ніхто не критикував політику Токіо щодо допомоги Києву включно з українським урядом.

Кішіда сказав, що Японія також допоможе Україні оновити свою енергетичну безпеку і розширить двосторонні зв’язки до «спеціального глобального партнерства».

«Це досить великий крок для Японії і я очікую, що в майбутньому будудуть обіцянки про ще більшу кількість нелетального обладнання. Звісно, Україні потрібні, в першу чергу, зброя і боєприпаси., Але це велика кількість додаткової допомоги, яка теж потрібна», - пояснив Браун.

Підтримка вдома

В Японії прем’єр-міністр Фуміо Кішіда отримав підтримку виборців і парламенту. Браун зауважив, що в правлячій Ліберально демократичній партії можуть бути фракції більш радикальних членів, які виступають для відправку Києву наступальної зброї. Але Кішіда не піде на цей крок, «тому що це не відповідає його характеру більш миролюбного лідера».

Експерт також додав, що в Токіо є й деякі політики, які будуть стверджувати, що гроші, витрачені на допомогу Україні, краще було б спрямувати на вирішення деяких японських проблем. Але Браун запевняє, що такий підхід в меншості. Сьогодні в редакційній статті «ліва» газета Asahi похвалила прем’єр-міністра Японії за візит в Україну, а також «японську рішучість не потурати російському вторгненню в Україну і підтримувати Київ, наскільки це можливо». Газета додала, що Японія повинна дотримуватися своїх «трьох принципів» про експорт озброєння і військових технологій, а також «спиратися на свій досвід і ноу-хау як країни, яка прийняла пацифізм після Другої світової війни».

Консервативна газета Yomiuri теж опублікувала рідкісну редакційну статтю, в якій висловила позицію, схожу на висловлену газетою Asahi, наголосивши, що «Японія повинна докласти всіх можливих зусиль, щоб зупинити обурливі дії Росії».

South China Morning Post цитує професора міжнародних відносин Університету Кокушікан в Токіо Якова Зінберга, який висловив переконня, що країни G7 натиснули на японського прем’єра, щоб він відвідав Київ перед самітом групи в Хіросімі. Цей крок повинен продемонструвати, що G7 об’єднані в підтримці України.

«Я думаю, було задіяно великий колективний тиск. І він поїхав туди не з порожніми руками. Тому це був важливий сигнал. І я так само впевнений, що це ще не вся допомога, яку Японія надасть. Хоча я впевнений, що Кішіда не зможе передати зброю», - сказав Зінберг.

Він також вказав на те, що Японія цього місяця намагалася підтримувати зв’язок в питанні доступу до спірних Курильських островів для колишніх мешканців цих територій. Але Росія публічно ніяк не відреагувала на японську пропозицію. Зінберг, який народився в Санкт-Петербурзі, ввадає, що тепер це питання навряд чи буде розглядатися після поїздки прем’єр-міністра Японії в Київ. Висвітлення цього візиту в російських ЗМІ було «дуже критичним і дуже злим». Росія відправила два стратегічних бомбардувальника в Японське море, поки Кішіда був в Києві. На думку Брауна, це не випадковість.

Детальніше про те, як війна Росії проти України змінює відносини між Києвом і Токіо читайте в статті директора Центру “Нова Європа” Альони Гетьманчук "Поворотний момент: навіщо прем’єр Японії приїздив до України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі