Справжнім проявом солідарності та симпатії Японії до України було б скасування візового режиму між двома країнами, заявила директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук у статті «Поворотний момент: навіщо прем’єр Японії приїздив до України».
«На відміну від деяких європейських країн, симпатіям до України та українців було дещо легше прорости в японському суспільстві, оскільки воно вже до початку повномасштабного вторгнення було доволі скептично налаштоване до Росії та президента Путіна. Сьогодні недовіра до РФ сягнула в японському суспільстві рекордної позначки - 94% жителів країни «почуваються недружньо налаштованими» до Росії», - пояснює експертка.
Окремим виявом симпатії та солідарності Японії з Україною у Токіо називають той факт, що українські біженці в Японії мають статус не біженців, а евакуйованих - на цьому постійно наголошують японські урядовці та політики. Порівняно з кількістю евакуйованих в країнах ЄС, в Японії перебуває дуже мала частка українців - лише понад дві тисячі осіб, але для Японії з її вкрай жорсткою імміграційною політикою та політикою щодо прийому біженців це достатньо помітна кількість. У 2021 році в Японії вважалося рекордом прийняття 74 біженців.