Повоєнна відбудова – це можливість для Японії перетворитися з донора на інвестора України – експерт 

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Повоєнна відбудова – це можливість для Японії перетворитися з донора на інвестора України – експерт  © Офіс президента
Наразі Японія не надає Україні летальну військову допомогу, але однозначно демонструє підтримку українцям у захисті територіальної цілісності держави.

Процес повоєнної відбудови України – серйозна можливість для Японії перетворитися з важливого донора України, яким вона була впродовж багатьох десятиріч, на не менш важливого інвестора, пише директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук у статті «Поворотний момент: навіщо прем’єр Японії приїздив до України». 

«Багато японських компаній могли б запропонувати чимало унікального вже на етапі швидкого відновлення – як-то тимчасові мости, які зводяться за 72 години, чи єдині у світі трактори-роботи, що можуть працювати на потенційно замінованих сільськогосподарських землях», – йдеться у статті.

Експерт наводить кілька причин, чому Японія може сказати важливе слово у відбудові України:

  • має успішний досвід відбудови після Другої світової війни (включно з унікальним досвідом відбудови міст після ядерного удару);
  • брала активну участь у відбудові інших повоєнних або ж постконфліктних країн: Іраку, Афганістану, Боснії і Герцеговини; була контрибутором №1 невійськової допомоги Афганістану;
  • має досвід відновлення населених пунктів після регулярних руйнівних цунамі.

За словами Гетьманчук, зараз практично в усіх ключових корпораціях Японії створено робочі групи або підрозділи, які опікуються питаннями України загалом і відбудови зокрема. Деякі корпорації підготували дискусійні записки щодо можливої участі у цьому процесі. 

Водночас японські компанії готові допомагати Україні у відбудові як мінімум за двох умов: належний рівень безпеки (щонайменше завершення бойових дій) та відсутність корупції (зокрема прозорість тендерів). Щодо корупції ключовим індикатором для уряду Японії є оцінки не українського уряду, а міжнародних фінансових інституцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі