Saxo Bank запропонував «шокуючі прогнози» на 2021 рік

Поділитися
2021 рік буде неочікуваним.

Щороку Saxo Bank пропонує власну серію «шокуючих прогнозів». Цього року пандемія коронавірусу стала фактично головною дійовою особою прогнозів на 2021 рік. Чого варто чекати людству в майбутньому, за версією Saxo Bank?

Успішна вакцина від COVID-19 «знищить» компанії

Пандемія COVID-19 різко прискорила небезпечні тенденції світової економіки, які почали розгортатися під час фінансової кризи 2008-2009 років. Багато великих компаній поступово втрачали доходи, а інвестори були змушені приймати «ризиковані рішення».

З початком 2021 року «безжальний марш» падіння доходів залишив інвесторів наодинці з ризиками та боргами.

Готовність інвесторів піти на ризики виправдовується перспективою ефективної вакцини від коронавірусу, яка повинна принести новий бум економічного зростання. Але реальність може не бути такою «доброю», оскільки впровадження вакцини та скасування карантинних обмежень може призвести до різкого сплеску інфляції. Економіка занадто постраждала від пандемії, а різке відновлення після того, як коронавірус буде взятий під контроль, швидко перегріває економічну систему. Інфляція збільшується,корпоративні дефолти зростають до найвищих рівнів за останні роки, причому найгірше постраждають компанії, які займаються роздрібною торгівлею, адже ці компанії вже були не в «найкращому стані» ще до пандемії. Вперше в економічній історії різке відновлення фактично стане причиною зростання дефолтів.

Amazon “купує” Кіпр

Пандемія COVID-19 принесла неабияку користь компанії Amazon, оскільки людство, змушене залишатися вдома і працювати віддалено. Через це різко зросли покупки в Інтернеті, а компанії перейшли до розширення своїх цифрових можливостей, щоб дозволити власній робочій силі працювати дистанційно.

Але в 2021 році Amazon та інші технологічні гіганти-монополії такі як Facebook, Google та Microsoft, почнуть дедалі обережніше поводитися з урядами країн, адже останні вже намагаються боротися з впливом монополій.

У 2021 році, щоб уникнути суперечок з урядом, Amazon перенесе свою європейську штаб-квартиру на Кіпр. Країна радо прийме гігантську корпорацію та податкові надходження, які допоможуть їй зменшити відношення боргу до ВВП майже на 100%. Пізніше консультанти Amazon «допоможуть» Кіпру переробити свій податковий кодекс, запровадивши низький рівень корпоративних та інших податків, а влада країни та її населення з радістю опиняться в полоні фінансових несподіванок та нижчих податкових ставок від техногіганта.

Але регуляторні органи ЄС швидко розуміють, що відбувається, і розпочнуть наступ на Amazon, змушуючи компанію змінити свою практику. Кіпр та інші країни ЄС почнуть узгоджувати відповідні податкові правила. США також будуть виступати проти монополій у 2021 році.

Німеччина врятує Францію від банкрутства

Франція є однією з європейських країн, яка зіштовхнеться з найвищою загрозою боргу в найближчі роки. До спалаху пандемії COVID-19 державний борг країни вже був досить критичним. Рівень державного боргу, як очікується, підніметься до 120% ВВП у 2021 році. Приватний борг, переважно корпоративний, може зрости ще на 20% за найгіршого сценарію, зростаючи швидше, ніж деінде в Європі.

Великі втрати ще більше послаблять французькі банки, які в попередні роки постраждали від слабкого зростання та низького рівня процентних ставок, а в деяких випадках і від падіння прибутку від власного капіталу. Інвестори стають дедалі похмурішими щодо прибутковості капіталу в майбутньому.

З огляду на поганий стан державних фінансів і надзвичайно високий рівень боргу, Франції не залишається іншого вибору, крім того, як просити Німеччину про допомогу, щоб ЄЦБ надрукував достатньо євро, аби забезпечити масштабну допомогу французькій банківській системі з метою запобігти системному колапсу.

Блокчейн «убиває» фейкові новини

«Індустрія фальшивих новин» бурхливо розвивається як ніколи, забруднюючи надійні джерела інформації, яким довіряли десятиліттями. Поширення дезінформації, фальсифікований контент швидко завойовує Інтернет, стираючи межі між тим, що здається реальним, а що ні. Такі компанії, як Verizon та IBM, працюють над технологіями протидії фейковим новинам за допомогою мережі блокчейнів.

У 2021 році загроза дезінформації та ерозія довіри навіть до відомих провайдерів новин досягає критичного рівня, вимагаючи реакції. Основні медіа-компанії та соціальні платформи змушені запроваджувати дієві контрзаходи проти сфабрикованих та оманливих новин. Нова технологія зможе перевіряти як зміст новин, так і джерела, придушуючи дезінформацію. Такі компанії, як Twitter і Facebook, будуть активно інвестувати у цю технологію.

Нова китайська цифрова валюта спровокує тектонічні зрушення в потоках капіталу

Народний банк Китаю розпочав розширений експеримент з цифровою валютою в жовтні 2020 року. Електронний платіж стане цифровою версією юаню на основі блокчейну. У 2019 році 80% усіх платежів у Китаї було здійснено електронними платежами через WeChat Pay та AliPay. Народний банк Китаю хоче піти далі і в процесі покращити ефективність грошово-кредитної та фіскальної політики через запровадження цифровізації фінансової системи з метою підвищення фінансової інклюзивності.

Надання повного доступу іноземців до китайських ринків капіталу зменшить основний бар'єр, який турбує іноземних інвесторів щодо використання китайської валюти у торгівлі та інвестиціях. Стабільність китайської валюти, прозорість та контроль завдяки блокчейну, практично усунуть ризик втечі капіталу або незаконних переказів з Китаю.

Технологічна революція зробить людство енергетично незалежним

Марш людського прогресу за останні 250 років став можливим завдяки використанню енергії. Починаючи з деревини, закінчуючи вугіллям та викопним паливом, енергія живить цілі нові галузі, а також підвищує продуктивність праці та достаток суспільства.

Світу буде потрібно набагато більше енергії, якщо економіка буде продовжувати рости. Нові альтернативні технології та технології зеленої енергетики можуть не вирішити всі проблеми. Так, вони є менш шкідливими для навколишнього середовища, але їх загальносистемний ефект означає, що вони насправді є великим кроком назад. Світ терміново потребує стрибка в енергетичних технологіях.

У 2021 році вдосконалений алгоритм штучного інтелекту вирішує надзвичайно складні задачі, відкриваючи шлях комерційній енергії синтезу. Конструкція термоядерного реактора SPARC, яка була затверджена в 2020 році як шлях до дешевшої енергії термоядерного синтезу, буде вдосконалена завдяки новій моделі штучного інтелекту, створюючи найбільший зсув парадигми в енергетичній технології з часів ядерної енергетики. Ще важливіше те, що масштабні інвестиції з державного та приватного секторів дозволять впровадити новий дизайн термоядерного синтезу протягом кількох років.

Освоєння енергії термоядерного синтезу відкриває перспективу світу, який більше не страждає через дефіцит води чи їжі, завдяки опрісненню води та новій технології землеробства. Це світ з дешевим транспортом, робототехнікою та технологіями автоматизації, що робить сучасне молоде покоління останнім в історії, якому потрібно „працювати”, щоб забезпечити себе усім необхідним. Енергія термоядерного синтезу дозволяє майже кожній країні стати незалежною від їжі та енергії, і вона спровокує різке підвищення рівня життя.

Універсальний базовий дохід «знищить» мегаполіси

Суспільство прийде до усвідомлення того, що карантинні заходи для боротьби з COVID-19 були не просто панічною реакцією, а початком постійної нової реальності загального базового доходу.

Великі міста були головними рушіями зростання робочих місць протягом поколінь. Але в нову еру загального базового доходу, скорочення робочих місць, зумовлене появою нових технологій та впровадженням віддаленої роботи, що стало звичним явищем після COVID-19, призведе до того, що міські офіси фактично стануть порожніми.

Нова ера універсального базового доходу також зумовлює зміни у ставленні до балансу роботи та життя, що дозволяє багатьом молодим людям залишатися там, де вони виросли, не шукаючи «кращого життя» в мегаполісах. Тим часом, професіонали та малозабезпечені працівники у великих містах також починають покидати мегаполіси, оскільки можливості працевлаштування «висихають», а якість життя в маленьких квартирах із завищеними цінами втрачає свою привабливість.

Фонд цивільних технологій

У найближчі роки, можливо, протягом десятиліття, приблизно чверть нинішніх робочих місць, можуть бути «зміщені», оскільки автоматизація та штучний інтелект замінює фізичну працю. Дослідники Оксфордського університету навіть прогнозують, що до 2030 року половина робочих місць у США може застаріти та зникнути.

Це посилить і без того зростаючу поляризацію та нерівність на ринку праці. Розвиток технологій у поєднанні з опорою на застарілі принципи вільної ринкової економіки вже підриває соціальний порядок і навіть розриває саму соціальну структуру; COVID-19 лише прискорив ці тенденції. У 2021 році і пізніше суспільству доведеться знайти новий політичний шлях, якщо людство захоче уникнути поглиблення несправедливості, а також політичних потрясінь, соціальних заворушень та системного ризику.

Для цього створиться Фонд цивільних технологій, частину активів якого отримає кожна людина, а додаткові активи отримують люди, які втратили роботу внаслідок різкого технологічного прогресу. Така стратегія вивільнить підприємницьку енергію як на індивідуальному рівні, так і на рівні громади.

Шалене зростання попиту на срібло

Срібло завжди було «хитрим звіром» для інвесторів завдяки можливості його використання як в площині дорогоцінних металів, так і в площині промисловості, а в 2021 році попит на срібло зросте в обох сферах.

Причиною підвищення ціни на срібло в 2021 році, навіть по відношенню до золота, є стрімко зростаючий попит на срібло в промислових цілях, особливо тих, які стосуються «зеленої енергетики», адже срібло використовується для виробництва сонячних панелей. Через дефіцит срібла на ринку, «зелений курс» президента США Джо Байдена також опиниться під загрозою, це ж саме стосується і «європейського зеленого курсу» та намірів Китаю щодо досягнення вуглецевої нейтральності до 2060 року.

Слабші економіки здійснять різкий стрибок у розвитку

У 2021 році економісти зрозуміють, що темпи економічного зростання у країнах, що розвиваються, були недооцінені.  

2021 рік стане поворотним моментом для інвесторів, адже цей рік спровокує різке зростання економік менш розвинених країн внаслідок розширення галузі технологій.

Поява супутникового інтернету знизить ціни на комунікаційні послуги. Лідером галузі стане Starlink від компанії SpaceX, адже вже до кінця 2021 року компанія встановить близько 1500 супутників. Цифровізація та технологізація економік країн, що розвиваються, стануть поштовхом, який допоможе різко збільшити продуктивність праці.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі