Влада Саудівської Аравії відхилила екстрадиційний запит Туреччини, відмовившись видавати підозрюваних вбивстві журналіста Джамаля Хашоггі, передає Deutsche Welle.
"Ми не видаємо своїх громадян", - заявив міністр закордонних справ Королівства Адель аль-Джубейр у неділю, 9 грудня.
Він також звинуватив Анкару у відмові передавати Ер-Ріяду інформацію про злочин, що її здобуло турецьке слідство.
"Ми попросили наших друзів у Туреччині представити нам докази, які ми можемо використовувати в суді. Ми не отримали їх у тому порядку, в якому їх було б отримати", - розповів міністр.
5 грудня суд Стамбула видав ордери на арешт екс-заступника начальника Розвідувальної служби Саудівської Аравії Ахмеда аль-Ассирі і радника наслідного принца Сауда аль-Кахтані, підозрюваних в організації злочину. Їх обох звільнили з займаних посад після того, як Ер-Ріяд визнав факт вбивства Хашоггі.
Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.
19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.
За словами президента Туреччини Реджепа Ердогана, в Саудівській Аравії заарештували 18 осіб за підозрою у вбивстві Хашоггі.
Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.
Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.
Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.
За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї.
Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замикули "Зникнення журналіста" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".