Саудівська Аравія може переглянути своє співробітництво з США, зокрема, зменшити експорт нафти і скоротити закупівлі американської зброї. Про це повідомила The Guardian з посиланням на джерело.
"Зміна політики щодо Сполучених Штатів буде значною, - пише газета. - Ер-Ріяд не має наміру більше перебувати в положенні залежної сторони". Керівник Розвідувальної служби королівства принц Бандар бін Султан Аль Сауд, за даними газети, під час зустрічей, що відбулися днями з дипломатами країн Євросоюзу заявив, що його країна зробить важливий поворот" у своїх відносинах з США у зв'язку з великими розбіжностями між ними по ряду питань.
"Вашингтон не зумів діяти ефективно ані у сирійській кризі, ані у конфлікті між Ізраїлем і палестинцями, він також зближується в Тегераном і не надав підтримки Ер-Ріяду, коли останній допомагав Бахрейну придушити антиурядові виступи у 2011 році", - наводить видання слова голови розвідслужби.
Як повідомлялося, раніше Саудівська Аравія відмовилася від місця непостійного члена Ради Безпеки ООН. МЗС королівства заявив про це відзначило, що цей демарш викликаний "нездатністю ООН реально сприяти врегулювання військових конфліктів".
Після держсекретар США Джон Керрі спробував знизити наростаючу напруженість у відносинах з Саудівською Аравією. Так, в понеділок міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Сауд аль-Файзал дав обід на честь Керрі в його приватної резиденції в Парижі. Високопоставлений представник Держдепартаменту повідомив журналістам після ланчу, що Керрі вказав на переваги, які несе членство у Раді Безпеки, який дає дозвіл на військові дії, вводить санкції та ініціює миротворчі операції.
"Держсекретар Керрі зазначив, що хоча рішення залишається за Саудівською Аравією, США цінують лідерство Саудівської Аравії в регіоні і міжнародному співтоваристві", - повідомив представник США. "Місце в Радбезі дає можливість безпосередньої участі", - додав він.
Тим часом у Вашингтоні республіканський сенатор Джон Маккейн заявив, що рішення Ер-Ріяда відмовитися від місця в Раді Безпеки ООН було значною мірою викликане розчаруванням політикою адміністрації президента Барака Обами щодо Сирії.
"Сирія - це предмет їх головної заклопотаності, - заявив Reuters Маккейн, який є різким критиком зовнішньої політики Обами. - Якщо б дії США не сприймалися як слабкість, саудівці не пішли б на такий необачний крок". !zn
Читайте також:
Саудівська Аравія відмовилася від місця в Радбезі ООН через політики "подвійних стандартів"
Нафти у світі вистачить на 56 років
WSJ: Тегеран готовий відмовитися від збагачення урану в обмін на пом'якшення санкцій