2 січня державне телебачення Саудівської Аравії заявило, що королівство офіційно приєдналося до економічного блоку БРІКС після отримання офіційного запрошення у серпні. Раніше міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що королівство вивчить деталі приєднання до 1 січня й ухвалить «відповідне рішення».
Вступ Саудівської Аравії відбувається на тлі геополітичної напруженості між США та Китаєм, а також розширення впливу Китаю всередині королівства. Незважаючи на збереження міцних зв'язків зі США, Саудівська Аравія все частіше йде власним шляхом, побоюючись, що Вашингтон менш прихильний до безпеки Перської затоки, ніж у минулому, повідомляє Reuters.
Раніше до блоку БРІКС входили лише Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка, але після саміту блоку у 2023 році зайшла мова про подвоєння кількості членів. До БРІКС, окрім Саудівської Аравії, можуть приєднається ОАЕ, Єгипет, Іран та Ефіопія.
Китай, найбільший покупець нафти Саудівської Аравії, очолив заклики до розширення БРІКС та бачить у цьому «противагу Заходу». Розширення може посилити задекларовані амбіції групи стати лідером Глобального Півдня.
Нагадаємо, що у листопаді Аргентина заявила про відмову від вступу до БРІКС.
Президент Російської Федерації Владімір Путін заявив, що у 2024 році саміт лідерів країн БРІКС пройде у Росії. Лідерів країн блоку прийматиме місто Казань – столиця Республіки Татарстан.
На початку грудня Путін виїхав за межі Росії – з одноденним візитом він побував у Саудівській Аравії й Об’єднаних Арабських Еміратах. Чому ця поїздка є поганим сигналом для Києва та Вашингтона пояснює Володимир Кравченко у статті «Путін – ізгой? Навіщо президент Росії їздив на Близький Схід» на ZN.UA.