Сапега надіслала перші листи з СІЗО: розповіла про стосунки з Протасевичем, життя в ізоляторі та свої страхи

Поділитися
Сапега надіслала перші листи з СІЗО: розповіла про стосунки з Протасевичем, життя в ізоляторі та свої страхи © instagram/sapega_sofia_
Вона запевнила, що її добре годують та часто відвідує лікар, який прописав дівчині заспокійливе. 

Затримана в Білорусі Софія Сапега, дівчина опозиційного журналіста Романа Протасевича, вперше надіслала батькам листи з СІЗО КДБ Білорусі. Як повідомляє російська служба ВВС, їх надіслали 1 та 3 червня. 

"Я ніколи не вірила у віщі сни та інше. Але... у ніч перед вильотом з Афін Ромі наснилося, що ми приземляємося в Мінську. Він раніше говорив, що йому сняться віщі сни. Шкода тільки, що це був один із них. Прошу, не варто звинувачувати Рому в тому, що все так вийшло. Він оберігав і дбав про мене як умів. Це можна назвати коханням. Далі все буде розвиватися нелегко, але сподіваюся, пройде цей шлях гідно", — написала Сапега.

Вона поділилася найбільшими страхами, які зараз її турбують - це відставання від "статичного життя" та те, що їй не вдалося потрапити на захист магістерської дисертації. 

"Сьогодні третє число, день, коли я повинна була вранці захистити магістерську дисертацію, а ввечері вирушити з Ромою в ресторан, пити шампанське, їсти пасту, зустрічати літо, цілуватися і любити. [...] Замість цього вранці я поснідала кашею, потренувалася, а ввечері випила чай із печивом. Одна. Не було захисту, не було Роми, ресторану і холодного шампанського. Не було свята і любові. Але зате був чай. Про це дуже гірко думати, але здається, у житті ще багато всього трапиться, а я це пропущу", — зазначила вона.

Сапега також розповіла про своє життя в ізоляторі. 

"Що стосується мене, то я тримаюся, дуже багато читаю, постійно читаю. Щойно дочитала "Тривожне щастя" Івана Шамякіна. 600 сторінок. За три дні. Присідаю сто разів уранці, спочатку прес та інше. Пишу щоденник. Тепер нарешті на такі речі часу в мене достатньо. Я справляюся", — запевняє вона.

Сапега розповіла, як навчилася орієнтуватися в часі - по дзвінках. Також дівчина зауважила, що їй не дають дзеркала, оскільки те, що було у неї з собою, не відповідало необхідним параметрам. 

"Оскільки живу я поки поза точним часом, годинника у мене тут немає, зате є дзвони! За вікном щогодини вони пробивають певну і рівну точному часу кількість разів. [...] У дзеркало себе не бачила з 25 числа, тому стан шкіри визначаю руками, це навіть кумедно", — зізналася вона.

Також Сапегу постійно відвідує лікар. 

"Я їм, добре їм, чесно! Ваші солодощі та інше закінчуються досить швидко. Так, тут є лікар. Приємна людина. Виписав мені заспокійливе і коле глюкозу для апетиту. Він просить називати це сироваткою правди, — зазначила вона. - Почала посміхатися. Уперше в житті радію таким дрібницям, як спів птахів, сонечко, цікава книжка. Справді радію. Не звертаю уваги на деякі дрібниці. Навіть відрослі нігті, брови тощо мене більше не бентежать". 

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений BBC News l Русская служба (@bbcrussian)

23 травня в аеропорту Мінська примусово посадили літак Ryanair рейсу Афіни - Вільнюс під приводом анонімного повідомлення про мінування. Для перехоплення лайнера, який знаходився у двох хвилинах літа від Вільнюса, в небо підняли винищувач ВПС Білорусі.

На борту авіалайнера перебував засновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Журналіста і його дівчину Софію Сапегу затримали. Протасевичу інкримінують "екстремістську" статтю 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.

При цьому адвоката до Сапеги перший раз пустили лише 28 травня. Консул зміг потрапити до дівчини через три дні після затримання. Білоруські правозахисники визнали Протасевича і Сапегу політв'язнями.

Після примусової посадки літака в Мінську Велика Британія закрила свої аеропорти для літаків "Белавіа", рекомендувала британським компаніям не відправляти борти через повітряний простір Білорусі, а також підготувала нові санкції проти режиму ЛукашенкаАналогічні заходи затвердив Саміт ЄС.

З 26 травня закрито авіасполучення між України та Білоруссю.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка "Зона, заборонена для польотів" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі